nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » Propozycje zmian
yahoo zmiany

Dodano: 07-11-2011 22:59
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
Witam!

Jak widze yahoo od kilku dni lub nawet tygodni dośc wolno zlicza BL, dla wielu nowych stron nie zliczyło ich wcale pomimo kilku tygodni linkowania.

Czy wiadomo coś na temat zamknięcia możliwości sprawdzania BL w Y i ewentualnie jakie zmiany system przewiduje - co może być brane pod uwagę - lepiej wcześniej się przygotować - jako użytkownicy i zwracać również uwagę na inne parametry które teraz mogą być blokowane na naszych stronach.
Dodano: 07-11-2011 23:12
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Witaj,

W związku z faktem że poziom bl brany jest pod uwagę przy wyliczaniu punktacji dopiero po 40 dniach od momentu dodania domeny do systemu to ze zmianą możemy poczekać jeszcze spokojnie kilkanaście dni po których wdrożymy sprawdzanie tego parametru z innego źródła a niżeli Yahoo.
Dodano: 13-11-2011 12:19
swirus71
Zarejestrowany: 18-02-2010
myślę że byłoby to bardzo wskazane - sprawdziłem BL dla jednej z moich stron (1610644) w Y 313 a w MajesticSEO ponad 4900 BL - mała różnica jednak jest...
Dodano: 13-11-2011 15:04
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
To tylko pokazuje jak mało wiarygodnym narzędziem jest majesticseo - jaki jest sens używania narzędzia które przy zliczaniu BL dubluje zbierane wyniki oraz ich regularnie nie odświeża?

Najlepszym przykładem będzie sytuacja gdy daną stronę podlinkujemy rotacją - MS zlicza tego typu linki i uznaje je za rzeczywiste mimo że te linki miały żywotność zaledwie jednego dnia a sytuacja miała miejsce wiele tygodni temu - to doprowadza do sytuacji że wartość prezentowanego poziomu BL jest nadmuchana i nie mająca nic wspólnego z rzeczywistą liczbą BL dla danego serwisu.

Pamiętajmy że każda wdrażana zmiana ma prowadzić do podniesienia jakości systemu a nie jego spadku.
Dodano: 14-11-2011 20:00
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
fakt jeśli weźmiemy pod uwagę majesticseo ilość punktów się zwiększy od kilku do kilkuset % w zależności od domeny, ale to i tak będzie lepsze niż dostawać -50% punktów z uwagi na słabe odświeżanie przez Y, chyba że macie jakąś inną propozycje, ale warto było podać jakieś propozycje, gdyż cześć osób może blokować boty które mogą być jutro pożądane na stronach
Dodano: 15-11-2011 00:25
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
...a biorąc pod uwagę fakt że w przypadku chęci wzrostu punktów z racji braku redukcji za niski BL należałoby wyrównać wtedy punktację za każde inne parametry których obecna wartość jest zredukowana - bonusy za domeny główne, za staż, niską liczbę linków wychodzących itd itd itd - mówimy tu o wartościach przekraczających 100mln pkt - oczywiście to nie problem, tylko jaki jest sens doprowadzać do wzrostu kosztu pobrania linku z 10 do 20pkt robiąc przy tym zamieszanie dla wszystkich linkujących? (liczba miejsc na stronach się nie zwiększy czyli punkty muszą zostać wchłonięte przez wyższy koszt pobrania).

Rozwiązanie tego problem to www.opensiteexplorer.org - jest narzędziem posiadającym dobrą opinie ze względu na fakt szybkiego odświeżania wyników dzięki czemu wartości nie są zawyżane przez chwilowe linki z rotacji (w przypadku majesticseo mowa tu o 10-krotnym zawyżaniu wartości).

Dzięki takiemu rozwiązaniu, dodatkowe punkty z redukcji trafiają do punktacji podstawowej co powoduje wyższe punktowanie stron spełniających kryteria systemu* i nie powoduje żadnych zmian w obszarze kosztu pobrania.

*Przykład id 170706:
- bl w OSE: 739
- punktacja podstawowa dla tej strony gdy źródłem było Yahoo: 4052 plus bonusy 1834
- punktacja podstawowa dla tej strony gdy źródłem jest OSE: 9546 (w tym pr 3000) plus bonusy 1834

Jak widać dla domen spełniających kryteria punktacja istotnie idzie w górę, dla pozostałych lekko się obniży.
Dodano: 15-11-2011 03:06
Użytkownik usunięty nie mogę się zgodzić z powyższą opinią.

Wyniki OSL są odświeżane co miesiąc, podobnie jak w przypadku majestica, z tą różnicą że index OSL dla publiczności jest aktualizowany co 30 dni, a majestic live.

Oba indeksy zawierają dane zebrane w ciągu ostatnich 30 dni, plus majestic ma dodatkowo historic index zawierający starsze dane.

Ponadto oba narzędzia są jednakowo podatne na linki z swl - robot widzi link, robot zlicza link - z tą różnicą że w majesticu po kilku dniach od zdjęcia rotacji, nie ma po niej śladu, a w OSL trzeba czekac do następnego update.

I finalnie, rozbieżności wynikają głównie stąd że bot majestic'a prawie nie znika ze stron, a rogerbot'a ciężko dostrzec
Dodano: 15-11-2011 16:58
Użytkownik usunięty Ja w ogóle nie widzę sensownego rozwiązania, mimo iż dużo punktów wykładam na podlinkowanie zaplecza(6-9mln) to i tak wszystkie 'explorery' pokazują mi po 100-200BL, czy to majestic, czy OSE.

Może niech system promuję za linkowanie własnego zaplecza przez gotlink? Niech sprawdza ile punktów w systemie jest kierowane na daną stronę, która jest w systemie.
Dodano: 15-11-2011 19:45
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
jak widzę na chwile obecna zmiany idą w kierunku

poziom BL 62% Twoich serwisów wynosi poniżej 1000

nie wiem czy to dobre rozwiązanie, poziom 500 BL dla zaplecza powoduje, iż trzeba je podlinkować, poziom 1000 Bl spowoduje, że zaplecza pod SWL nie będzie się opłacało moim zdaniem robić - fakt wszystko zweryfikuje rynek, ale patrząc pod ostatnie bany z października doprowadzenie do 1000 BL jest jeszcze bardziej ryzykownym posunięciem, co wielu może zniechęcić do stawiania stron pod SWL i je tak mocnego linkowania

być może system bedzie silniejszy, ale to ciągle rotacja i ja jako sprzedawca napewno przemyśle po przeliczeniach czy sprzedaż jest nadal opłacalna
Dodano: 15-11-2011 22:27
clpik
Zarejestrowany: 27-03-2009
@kosmowariat dokladnie, rogerbot pojawia sie baaardzo zadko probka z dzis :
googlebot : 918338
MJ12bot : 24040
rogerbot: 176

(slurp z tego co pamietam robil u mnie okolo 30-50% wejsc tego co google)

wiec jak on moze cokolwiek sensownie mierzyc?

poza tym nie rozumiem awersji do linkow z rotacyjnych u wlasciciela systemu rotacyjnego :) skoro majestic wpadl na takiego linka do googlebot wpadl na niego kilkakrotnie wiecej
Dodano: 15-11-2011 23:19
magnesart
Zarejestrowany: 08-10-2008
Ja też mogę potwierdzić, że niestety Rogera nie widać na stronach. Jego wizyta jest raczej ewenementem niż codziennym procesem. Za to bot MJ12bot na większości moich serwerów jest drugim botem zaraz po Google.

Co do samych różnic pomiędzy ilością linków w Yahoo, a Majestic SEO to nie widzę znaczącej przewagi w MS. Zazwyczaj te wielkości są zbliżone w zakresie +-50%. Jeśli zdarzają się poważne anomalie raczej MS podaje zdecydowanie zawyżone wielkości, jednak jest to rzadką sytuacją.
Dodano: 16-11-2011 10:25
Użytkownik usunięty Kiedy coś zrobicie z tym? Bo nie opłaca mi się dodawać nowych serwisów bo dostaje cięcia za brak BL, ktorych Yahoo już nie zlicza...
Dodano: 16-11-2011 10:39
clpik
Zarejestrowany: 27-03-2009
@mmr no jest wprowadzony seomoz teraz zamiast yahoo, tyle ze on tez ma problem ze zliczaniem...
Dodano: 16-11-2011 10:55
Użytkownik usunięty No, w ogóle nie zlicza mi nic...
Dodano: 16-11-2011 12:36
nidecker
Zarejestrowany: 22-09-2008
Mam to samo pokaże odwiedziny botów z dzisiejszego dnia.

googlebot: 2454125
MJ12bot : 196332
rogerbot: 0 ( nie jest nigdzie blokowany )
Dodano: 16-11-2011 12:55
Użytkownik usunięty prawdopodobnie temu że przez nastepne 2 tygodnie rogerbot będzie analizował dane i budował nowy index
Dodano: 16-11-2011 13:12
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
mmr, w całym systemie punktacja rośnie a Ty twierdzisz że się nie opłaca, nie wiem skąd to stwierdzenie.

Sprawdź zmiany w regulaminie lub poczekaj za oficjalnym komunikatem. W skrócie:
- zmiana Yahoo na OSE
- max redukcja z 50 na 25% przy limicie na poziomie 1000 BL
- bonus stażowy zwiększony z 1pkt do 5pkt na dobę
- punktacja podstawowa zwiększona o 100% po przepięciu źródła BL

No właściwie punktacja może spadać tylko na kontach gdzie poleciały bany lub spada site, na innych rośnie.

P.s.
Po tej zmianie wpływ BL na punktacje pozostanie kosmetyczny - podstawowy parametr to poziom SITE (plus oczywiście parametry odpowiadające za bonusy).
Dodano: 16-11-2011 16:22
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
czyli tak

następuje zmiana sposobu naliczania punktów, iz zmienia się źródło pobierania danych, przy czym punktacja będzie zwiększona przez jakiś czas

nie wiem czy dobrze łapie,

czy w parametrach stron teraz bedą Bl z tego innego źródła inaczej oznaczane??

ile to potrwa?

pytań ze zmianami nasunęło by się więcej, wiec dobrym rozwiązaniem było by umieszczenie jakieś informacji i poinformowanie innych

mi w ciągu dnia wzrosły punkty o ponad 300k, wiec wolałbym wiedzieć co bedzie za tydzień, miesiąc, aby nie przesadzić np ze sprzedażą punktów - bo jak za meisiąc punkty spadna mi o 300k w ciągu jdego dnia to była by lekka przesada, a tam bede wiedział , że takei coś moze się stać
Dodano: 16-11-2011 17:01
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
W ciągu dnia nie ubędzie - minimum 14 dni a w praktyce o dużo dłużej. Najpierw zaktualizujemy wartości BL co potrwa do końca miesiąca, następnie dokończymy aktualizacji na ich podstawie punktów za serwisy - to już następuje ale zakończy się ok 10 grudnia - a następnie do końca roku równoważenie całego systemu. Spadki punktów będą jednak następowały stosunkowo wolno, wolniej niż obecny przyrost dodatkowych punktów.

P.s.
W przypadku gdy parametry Twoich serwisów są zgodne z ustalonymi w systemie (pomijając BL), punktacja na Twoim koncie będzie realnie lekko wyższa niż do tej pory.

P.s.2
Mamy nadzieje że polityka systemu polegająca na zasadzie "najpierw dać" a później zredukować jest lepsza niż najpierw "najpierw zredukować" a dopiero później wyrównać :)
Dodano: 21-11-2011 18:44
Użytkownik usunięty Nie wiem... BL w ogóle nie są zliczane, cięcia wprowadziliście - tylko ja mam problem z brakiem BL?
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1 2