nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » Propozycje zmian
yahoo zmiany

Dodano: 21-11-2011 20:09
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Trudno cokolwiek powiedzieć bo nie masz stron na koncie. Cięcia został zredukowane, dodatkowo x5 został przyspieszony bonus stażowy oraz o 100% zwiększona punktacja za site (tymczasowo nawet więcej - do 15 grudnia punktacja jest dużo wyższa a niżeli była do tej pory przy cięciach z BLY).

Najlepsza forma analizy zmian to wejście w historie konta i porównanie liczby punktów z 15 października do ówczesnej liczby domen, z obecną punktacją przy dzisiejszej liczbie domen na koncie (o ile liczba domen się zmieniła to trzeba przeliczyć proporcjonalnie).

2011-08-21 164604263 punktów przy 236k serwisów
2011-11-21 170800870 punktów przy 150k serwisów

Licząc proporcjonalnie przy uwzględnieniu powyższych zmian, średnia punktacja na dzień dzisiejszy jest o 40% wyższa niż przed zmianami (oczywiście do 15 grudnia powróci wszystko do normy).
Dodano: 21-11-2011 22:03
Użytkownik usunięty Faktycznie na tym koncie nie mam stron, ale na innych - podam może id jednej ze stron: 1655003 - czemu ona nie ma zliczonych BL?

Możliwe, że wszystko jest na plus, nie przeczę :) a ja tego nie wiedzę, bo mam 0 BL od dłuższego czasu i to mnie niepokoi.
Dodano: 21-11-2011 23:48
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Ma zliczone, ale w OSE jego wartość to 0.

http://img43.imageshack.us/img43/358/69871253.jpg

W praktyce dla stron zapleczowych nie ma co liczyć na uzyskanie wysokich odczytów w OSE - właściwie jedynie dłuższe stażem serwisy uzyskują wartości mogące spełnić kryterium systemu. Z tego też względu parametr BL odgrywa obecnie kosmetyczną rolę, bardziej jako bonusu dla wartościowych stron które będą miały szanse uzyskiwać 25% więcej punktów a niżeli strony stawiane masowo. Tym samym warto podlinkować swoje strony w taki sposób aby uzyskać jak największą liczbę zaindeskowanych podstron domeny w celu uniknięcia redukcji za niski poziom site a jednocześnie na tyle wysoki aby uzyskać bonus za jego wysoki poziom - dobrego zaindeksowania nie uzyskamy bez dobrego podlinkowania i to jest obecnie podstawowy czynnik w systemie. Przy okazji rezygnacja z walki o wysokie poziomy BL powinna uchronić serwisy przed filtrami i banami osłabiającymi nasz projekt.
Dodano: 22-11-2011 14:19
Użytkownik usunięty jeśli nie masz "patentu" na OSE sugeruję zakladać 0 dla wartości BL
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1 2