nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » Aktualności GotLink.pl
15 października - obniżenie il. wyświetl. linków systemowych

Dodano: 21-09-2010 21:22
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Na 15 października zaplanowane zostało:
- obniżenie ilości linków systemowych z 10 do 7 dla stron nowo dodawanych a dla serwisów już będących w systemie:
1 października z 14 na 13,
15 października z 13 na 12,
1 listopada z 12 na 7.
Dodano: 04-10-2010 11:40
magnesart
Zarejestrowany: 08-10-2008
Jak obniżenia dla istniejących stron będą wpływały na ilość punktów? Jak rozumiem jest ona stała na poziomie całego systemu i "utracone" punkty rozejdą się pomiędzy wszystkich użytkowników?
Dodano: 04-10-2010 17:47
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Na ogólną punktacje w systemie nie będzie żadnego wpływu - obniżona punktacja wraca w postaci punktacji podstawowej. Przykładowo, podstawowa punktacja 1 września wynosiła dla określonej strony 158pkt, a dziś jest to już 220pkt. (oczywiście różnica wynika ze wszystkich zmian w systemie w tym okresie).
Dodano: 01-11-2010 06:00
Użytkownik usunięty Jest jeden BARDZO DUŻY zauważalny problem ze zmianą ilości wyświetlanych linków systemowych. Otóż zmiana ta z 14 na 7 znacząco wpływa na wybraną strategie.

Wcześniej gdy było wyświetlanych 14 linków na stronach systemowych to 10k pkt w pewnej grupie generowało przykładowo 1000 pobrań linku dziennie. Ponieważ ilość linków systemowych w systemie realnie zmniejszyła się w przeciągu miesiąca o połowę, to z logicznego (i generalnego) punktu widzenia ilość pobrań też zmniejszyła się o połowę - przynajmniej teoretycznie - bo miejsc na linki jest o połowę mniej.

I tutaj jest problem który mógł nieświadomie doprowadzić do rozstroju systemu I DAJE TO DO GENERALNEGO PRZEMYŚLENIA PRZEZ ADMINA Z TROSKĄ O SYSTEM - co może się ciągnąć miesiącami bo: jeżeli jako użytkownik zauważyłem że liczba pobrań się zmniejszyła to po prostu zwiększyłem ilość punktów w grupie. Powinienem być spokojny o to że liczba pobrań pozostała na mniej więcej takim samym poziomie jak wcześniej, ale UWAGA: za 2 dni kilkaset innych użytkowników zauważyło to co ja i też zwiększyło ilość punktów w grupie. I co się stało - otóż oni zwiększając ilość pkt w grupie będą żyli w przekonaniu że liczba pobrań wróciła do starego poziomu. Ale moment..... za kolejne 2 dni ja i tysiący innych użytkowników znowu zobaczyłem że ilość pobrań się zmniejszyła (bo 2 dni temu kilkaset użytkowników zwiększyło ilość pkt w grupie więc moje linki już się tak nie pobierają) więc ja znowu zwiększam ilość pkt. Za kolejne 2 dni kilkaset użytkowników znowu zobaczyła że ..........

i tak w kółko - aż użytkownikom wyczerpią się punkty. Najlepiej byłoby aby wszyscy na raz przy zmianie z 14 do 7 linków powiększyli ilości punktów w grupie w stosunku 14/7 czyli 2 razy. Ale to jest niemożliwe aby wszyscy w systemie się tak zsynchronizowali.

Czara goryczy przepełnia się tym bardziej że... nie ma w systemie graficznej reprezentacji ilości pobrań dzień w dzień - czyli trzeba codziennie sprawdzić ile linków się pobrało i odpowiednio reagować - czyli przyznawać kolejne ilości punktów.

Całość powoduje niemożność kontrolowania strategii jaką się obrało. Przed zmianą zrobienie kolejnego linka A z 2x większymi punktami niż link B było +- gwarancją że link A będzie się pobierał 2 razy częściej. Teraz nie ma żadnej gwaracji i mało tego - codziennie trzeba to sprawdzać aby mieć święty spokój.

Pod rozwagę daje Adminowi do przemyślenia:
1) szybko zareagować i podzielić system na 2 części: stare strony systemowe i nowe strony systemowe - na starych dalej wyświetlać po 14 linków (czyli wrócić do starej koncepcji), a nowych wyświetlać po 7 linków.

W innym wypadku - widzę to czarno - system się rozstroi totalnie i nie będzie nigdy pewności ile +- linków się wyświetla, czyli liczba punktów przyznanych na linki nie będzie znaczyła nic - nie będzie miarodajna.

Nieświadomym osobom to zepsuje strony - bo to będzie pozycjonowanie bez jakiejkolwiek synchronizacji - ram system im będzie przydzielał 100 pobrań dziennie a w następnym dniu juz tylko 50 a w kolejnym 30 (bo użytkownicy będą zwiększać ilości punktów w grupach) - google źle na to zareaguje,
a osobom świadomym system przysporzy nie lada problemów bo codziennie będą musieli sprawdzać ilości linków i cały czas powiększać ilosci punktów aż do ich wyczerpania - (aby utrzymać ilości pobrań na niezmienionym poziomie). Ale w pewnym momencie im się wyczerpią.............. i ...... no i zrezygnują z systemu.


Na prawdę szanowny Panie Adminie - mi się system bardzo podoba i nie chciałbym aby spotkał go taki los.............


A dodam jeszcze jak to zauważyłem - otóż kilka moich stron nagle zaczęło spadać w google i zacząłem się zastanawiać dlaczego. Niektóre podlinkowane tylko gotlinkiem. Ponieważ jestem matematykiem to zauważyłem ten problem po kilku dniach przemyślenia. Dodatkowo dodałem do systemu link z 5k punktów który w ogóle nie generował pobrań (co było dla mnie bardzo dziwne bo pół roku temu generował ich przy takiej ilości masakrycznie dużo)- dopiero jak zrobiłem 10k pkt to pobrania były ale i tak marne - przynajmniej w porównaniu do tego co było przed 1 września. To niestety potwierdziło moje czarne przypuszczenia.

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że system na prawdę jest (jak dla mnie) jednym z lepszych jeżeli nie najlepszym (aktualnie tylko z niego korzystam). Z drugiej strony wiem, że takie wahadło (rozchwianie systemu przez ciągle powiększających punkty użytkowników) nie będzie można zatrzymać - będzie się powiększało - za dużo jest osób w systemie. Ponieważ większość osób chcących korzystać z SWL i tak ma pełną głowę jak i ile pkt dobrać dla linków to jeszcze dojdzie im jedna rzecz - kontrola codzienna nad ilością pobrań.

Rozumiem Ciebie Adminie i ciesze się z tego że przykładasz większą wagę do tego aby strony były lepszej jakości - ale niech to będzie zmiana dla nowych stron w systemie - nie dla starych. W ten sposób system będzie dalej stabilnie generował pobrania.
Dodano: 01-11-2010 12:13
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Witaj,

Piszesz że jesteś matematykiem jak również że zmiana ilości wyświetlanych linków systemowych ma wpływ na ilość pobrań...

Niestety jesteś w błędzie i wnioski budujesz na błędnych założeniach...

W kilku słowach wyjaśnię Tobie trzy poruszone kwestie:
- do wygenerowania minimum jednego pobrania w ciągu doby wystarczy minimum 15 punktów - dziwię się że piszesz o 5000 pkt i braku pobrań - sposób generowania pobrań w systemie jest niezmienny od 3 lat;
- nie trzeba każdego dnia śledzić ilości pobrań, porównywać ich i dokonywać zmian w ilości punktów - wystarczy skorzystać ze średniego kosztu 1 pobrania na 36h i według niego stosować strategie linkowania;
- zmiana ilości wyświetlanych linków systemowych nie ma nic wspólnego z ilością pobrań danego linku - jako matematyk sam zastosowałeś błędne koło w które się złapałeś - pobranie to nie wyświetlenie. Możesz mieć 1 pobranie i tysiące wyświetleń jak również na odwrót.

Reasumując, ilość pobrań jest zależna tylko od kosztu pobrania a koszt pobrania nie ma nic wspólnego z ilością wyświetlanych linków systemowych.
Dodano: 01-11-2010 12:37
forvm
Zarejestrowany: 29-12-2008
oesp, jak masz paczke linków to system wyświetlał z niej 5-15 linków a teraz max 7. Więc jeśli Twój link trafiał na strone z 15 linkami, to moc strony była dzielona na 15 linków a teraz jest na 7. Praktycznie żadnej róznicy to nie robi - strona wyświetli o polowe mniej razy dany link ale da drugie tyle mocy. Bardziej tu chodzi o postrzeganie takiej strony przez google - zeby to nie wygladalo jak spam.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1