nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Auto-linkowanie serwisów...

Dodano: 09.12.2009r

Ponad rok temu GotLink.pl przedstawił się jako ten którego "algorytm i administracja premiuje małe i dobre strony, stworzone dla ludzi, a nie wyszukiwarek" dlatego obecnie podejmujemy kroki w stosunku do stron bez ruchu, często z BL=0 gdzie nawet bot google nie wie jak tam trafić - takie strony niestety systemu w żaden sposób nie wzmacniają poza rosnącymi statystykami oraz obciążeniem.

System po 6 miesięcznym okresie testów, na podstawie osiągniętych wyników i ich analiz wprowadził auto-linkowanie zaplecz. Celem rozwiązania jest zwiększenie stabilności serwisów które po zaindeksowaniu przestają być całkowicie linkowane przez właściciela i w najlepszym przypadku nie dają efektów w systemie a w najgorszym wypadają z indeksu. Obecnie 60% serwisów notuje wizytę bota google w ciągu 24h od wysłania paczki z linkami, 75% po 48h, 85% po 72h...

Każdy użytkownik systemu w zakładce "Twoje konto" posiada dwie dodatkowe pozycje:
1) lista stron nieodwiedzanych przez bota Google przez minimum 72h
2) liczba punktów za autolinkowanie

W przypadku pierwszej z nich, jest to tak jak sama nazwa mówi, lista stron nieodwiedzanych przez bota google, której aktualizacja następuje co 60 minut - lista czyszczona jest z wpisów starszych niż 7 dni. Druga pozycja to ilość punktów, przeznaczana na autolinkowanie serwisów z listy.

Wszystkie serwisy z ostatnich 72h podlegają auto-linkowaniu a jego koszt wynosi 200pkt/serwis/72h. Najbliższe 3 tygodnie są okresem przejściowym - obecny koszt to 10pkt by na koniec miesiąca osiągnąć poziom 200pkt (20-30 pobrań/dobę)

Dlaczego nie podlegają autolinkowaniu wszystkie serwisy w systemie? - bo tylko w przypadku stron bez realnego ruchu, bez podlinkowania (zwykle BL=0), uzyskamy największy efekt przy 20-30 pobraniach na dobę co spowoduje zwiększenie częstotliwości wizyt bota google i szanse na zauważenie linków systemowych w ciągu 72h.

W przyszłości w zależności od uzyskanych efektów, rozważymy zmianę kryterium czasu i jego skrócenie z 72h do krótszego. Oczywiście w przypadku zainteresowania mocniejszym podlinkowaniem wykorzystując do tego celu MultiLink, można skorzystać z opcji eksportu listy...