nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Sprawdzanie zaindeksowania i pozycji...

Dodano: 11.12.2008r

Przygotowaliśmy dla Was aplikację dzięki której możecie w ciągu kilku minut sprawdzić setki wskazanych url'i czy zostały już zaindeksowane w google a także pozycje pozycjonowanych fraz.

Do jej uruchomienia potrzebne będzie zainstalowane środowisko .NET Framework, obecnie dostępne w wersji 3.5 do pobrania z http://download.microsoft.com/download/7/0...etFx35setup.exe

Aplikacja dostępna pod adresem http://www.gotlink.pl/gotlink-utils/

Poniżej przedstawiam krótki opis czynności jakich trzeba dokonać aby otrzymać wyniki zaindeksowania bądź sprawdzania pozycji...

1) Zanim uruchomimy aplikacje... należy dodać w systemie gotlink.pl linki (osoby które do tej pory jeszcze nie korzystały z systemu) których będziemy chcieli sprawdzić zaindeksowanie i pozycje w google. Ilość takich linków praktycznie nie ma znaczenia... należy jednak pamiętać że będzie to miało wpływ na czas w którym uzyskamy wyniki. Przy 300 sztukach w większości przypadków wystarczy 5 minut na uzyskanie informacji o zaindeksowaniu lub o pozycjach - duże ilości sprawdzanych linków w krótkim czasie będą prowadziły do zbanowania IP a więc warto korzystać z narzędzia rozsądnie.

http://img223.imageshack.us/img223/70/test1ej9.jpg

2) W kolejnym kroku uruchamiamy aplikacje: podajemy swój login i hasło używane w systemie.

http://img165.imageshack.us/img165/2497/test2np5.jpg

3) Po załadowaniu aplikacja widzimy okno z wszystkimi dodanymi linkami z systemu. Teraz czas na zaznaczenie pozycji (linków) które chcemy sprawdzić - dla ułatwienia linki możemy posortować np. według url'i, grup, anchorów itd... Po wybraniu odpowiednich linków dokonujemy wyboru a więc możemy: sprawdzić zaindeksowanie linków bądź pozycje fraz.

http://img443.imageshack.us/img443/5707/test3ds3.jpg

4) Po uruchomieniu sprawdzania na ekranie widać postęp... a jego szybkość zależy od wartości czasowej (co ile sekund ma nastąpić sprawdzenie kolejnego linku) możliwej od ustawienia w opcjach aplikacji.

http://img442.imageshack.us/img442/206/test4rg6.jpg

5) Gdy wszystkie linki zostaną sprawdzone wyniki możemy posortować a także zapisać w pliku.

Mamy nadzieje że dzięki temu narzędziu każdy w kilka minut będzie mógł w sposób łatwy i automatyczny uzyskać potrzebne informacje...
Jeśli macie jakieś uwagi czy sugestie, prosimy o ich przesyłanie - postaramy się je przeanalizować i wdrożyć...