nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Optymalne zarządzanie punktami

Dodano: 12.09.2008r

Optymalne zarządzanie punktami

W związku z licznymi zapytaniami odnośnie efektywnego wykorzystywania punktów w systemie postanowiliśmy zamieścić na ten temat kilka sugestii mogących mieć wpływ na skuteczne pozycjonowanie systemem GotLink.pl

Skuteczne pozycjonowanie w systemie GotLink.pl należy rozpocząć od przypisania pozycjonowanej frazy do odpowiedniej kategorii strony na której dany link będzie wyświetlany (tematycznej), np:

Fraza > Kategoria
gry > Gry

Inną kwestią jest przydzielenie odpowiedniej ilości punktów na pozycjonowaną frazę. Jeśli jest to domena do której wcześniej nie linkowaliśmy najlepiej rozpocząć od przydzielenia max. 1000 punktów na link - jest to ilość wystarczająca szczególnie wtedy gdy weźmiemy pod uwagę to, że daną domenę będziemy linkowali kilkoma różnymi anchorami oraz fakt tematycznego linkowania. Ilość tą możemy zwiększać co kilka dni do momentu uzyskania satysfakcjonujących wyników.

Optymalne zarządzanie punktami to takie dzięki któremu punkty przeznaczone na daną frazę zostaną w pełni wykorzystane. (poniżej będą podawane aktualne optymalne ilości punktów). Ze względu na to że system w pierwszej kolejności wysyła linki powiązane tematycznie ze stroną to ilość punktów przeznaczonych na link nie jest podstawowym czynnikiem decydującym o ilości pobrań - w zależności od konkretnej sytuacji na ilość pobrań w pierwszej kolejności wpływ ma ilość stron znajdujących się w danej kategorii tematycznej.

Aktualna maksymalna optymalna liczba punktów na frazę w systemie to 500.000pkt. Przykłady optymalnego zarządzania punktami w zależności od ilości jaką chcemy przeznaczyć na frazę (100k, 1.000k):

1) 100.000 punktów na frazę możemy przydzielić w następujący sposób:
Kategoria: GRY
Anchor: gry - 100.000 punktów

Ilość punktów przydzielona na jedną frazę, mieści się w optymalnej ilości punktów.

2) 1.000.000 punktów na frazę możemy przydzielić w następujący sposób:
Kategoria: GRY
Anchor: gry - 2 x gry - 500.000 punktów

lub rozdzielając na różne kategorie związane tematycznie z pozycjonowaną frazą np.

Kategoria: GRY
Anchor: gry - 1 x gry - 500.000 punktów

Kategoria: ROZRYWKA i HOBBY
Anchor: gry - 1 x gry - 500.000 punktów

Ilość punktów przydzielona na jedną frazę przewyższa optymalną ilość punktów dlatego rozwiązaniem jest dodanie kolejnych linków w sposób podany na powyższym przykładzie. Sposób ten zapewni wyświetlanie danego linku na maksymalnej ilości domen a dodatkowo zwiększy jego częstotliwość wyświetlania na stronie.

Życzymy wysokich pozycji...