nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » O systemie
Większa ilość domen - czemu to szkodzi przy takiej ilości uzytkowników.

Dodano: 03-08-2009 17:43
bioptak
Zarejestrowany: 03-08-2009
Dziś trafiłem na ten system.

pyt 1).
Chciałbym dodać więcej stron - subdomen jednej domeny. Jak mocno zarządca gotlink.pl obniża punktację za więcej niż 50 subdomen i w którym miejscu jest opisywana granica, gdzie punktacja zostaje obniżona do zera.

Problem jest czysto materialny, gdy kupuję domenę, za pierwszy rok płacę za nią ok 1zł, lecz po roku muszę już zapłacić od 50 do 100zł netto. W przypadku stabilnych zaplecz jakie tworzę (site do 1000podstron), koszt utrzymywania dużej ilości domen jest duży. Dodatkowo podlinkowuję swoje zaplecza, a linki z podlinkowanej i starszej domeny są lepsze.

pyt 2).
Czy na dzisiejszy dzień, przy dzisiejszej ilości użytkowników, których linki są w stanie nie można by trochę złagodzić obostrzenia z dużą ilością domen? Chętnie wniosę swój wkład w moc systemu, lecz nie chcę dostać kary na dzień dobry !

Dziękuję za pomoc
Dodano: 03-08-2009 21:30
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Limity ilości subdomen zostały wprowadzone w celu zrównania kosztów przy tworzeniu zaplecz... dlatego jeśli dopiero rozpoczynasz tworzenie stron warto pamiętać o limitach dla standardowej punktacji. Minimalną punktacje otrzymujesz już w okolicach 1000 subdomen a punkty które wtedy otrzymujesz wynoszą ok 10% punktacji standardowej...
Dodano: 04-08-2009 08:56
bioptak
Zarejestrowany: 03-08-2009
Szkoda, bo to z kolei generuje u mnie koszty w rzeczywistych PLN - związane z zakupem kolejnej domeny, ale jeśli tak ma być to trudno. Czyli jak chcę postawić 1000zaplecz, to muszę na co najmniej 10 domenach. Z jednej strony 1000 zaplecz da ogromną ilośc punktów, z drugiej po roku będę musiał za ich utrzymanie zapłacić 500-1000zł. Coś za coś.

Dziękuję za odpowiedź.
Dodano: 08-08-2009 09:50
Użytkownik usunięty a jak traktowane są domeny regionalne ? czy domena regionalna też jest traktowana jako subdomena czy jako domena ?

ponieważ chciałem trochę zaplecza które zostanie podłączone do gotlinka postawić na regionalnych domenach a nie wiem czy mi się to będzie opłacać skoro obniżacie punktację powyżej 50 subdomen a zapewne regionalek w systemie już sporo jest
Dodano: 08-08-2009 20:07
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Na obecną chwilę traktujemy je jako domeny lecz nie wykluczamy że w przyszłości będą traktowane na innych zasadach - lecz jak zwykle, będzie się to tyczyło tylko nowo dodawanych stron.
Dodano: 09-08-2009 10:25
wiewiur
Zarejestrowany: 07-09-2008
@bioptak
Trochę odbiegnę od tematu.
Skoro tworzysz stabilne zaplecza, i jesteś pewien przedłużania domen na kolejny rok dziwne że nie wybierasz bardziej korzystnych rejestratorów - po co płacić za domenę 1+100 skoro u innych możesz zapłacić 12+45 ? Wiem że na początek to większy wydatek, ale w horyzoncie czasowym ~1 roku wychodzi Cię jednak dużo taniej.
Dodano: 10-08-2009 21:30
magnesart
Zarejestrowany: 08-10-2008
Jak są naliczane punkty za subdomeny przekraczającą limit? Warto dodawać większą ilość subdomen?
Dodano: 10-08-2009 22:51
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
W sumie to odpowiedź zależy od tego czy dopiero planujesz tworzyć strony, czy już takie posiadasz z określoną ilością subdomen.

Jeśli chodzi o pierwszą sytuacje to sądzę że lepiej będzie się opłacało tworzyć takie strony których ilość subdomen nie będzie przekraczała granicy którą sugerujemy...

W drugim przypadku jest to zależne od tego czy jest to zaplecze czy strony z ruchem tj. dla ludzi - ale nie zależnie od ilości subdomen uważam że warto je dodać - mimo iż punktacja będzie niższa od standardowej to i tak ilość punktów powinna być zadowalająca.
Dodano: 11-08-2009 13:47
logicsearch
Zarejestrowany: 24-06-2009
Załóżmy, że wolę roboty od ludzi... Jeśli będę miał 35 subdomen to w najgorszym wypadku nie zostanie zaliczone 5 subdomen, czy może całe 35 będzie miało zaniżoną lub nawet wyzerowaną liczbę punktów?!
Dodano: 11-08-2009 14:26
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Przy tej ilości całość będzie miała niezauważalnie niższą punktację.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1