nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » Pozycjonowanie
Linkowanie z gotlinka

Dodano: 01-06-2009 20:40
Użytkownik usunięty Witajcie.

Mam takie pytanie do starych wyjadaczy używających gotlinka :)

Czy linkujecie nim strony docelowe, czy może tylko zaplecze ?

Jakie macie doświadczenia z linkowaniem swoich docelowych stron ?

Pytam, ponieważ kusi mnie dopalenie swoich głównych witryn, ale obawiam się ewentualnych konsekwencji.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)
Dodano: 01-06-2009 22:29
trytox
Zarejestrowany: 23-07-2008
Można, tylko z umiarem - by % linków był tylko rotacyjny, a reszta stałe.

Stosunkowo prosto to osiągnąć nawet dla nowych stron:
- dodajemy do katalogów, tu nawet nie mówię o automatach, ale do 20 topowych w tym WP, Onet, WebWeb.
- preclujemy, wystarczy nawet 20-50 najbardziej wartościowych precli.
- linki stałe z SWL

i w tym momencie linkując z SWL stałych, można też zacząć z rotacyjnych.
Dodano: 02-06-2009 09:48
Użytkownik usunięty zgadzam sie z przedmówca.
Dodano: 05-06-2009 23:04
Użytkownik usunięty ktos tak w ogole wpadl w filtr uzywajac gotlinka? ile punktow przydzielil?
w sumie google latwo moze zobaczyc ze linki sie zmieniaja i taka strone moze wrzucic filtr wiec caly czas jestem dosc sceptyczny do systemu.. chyba wole linki stale z dobrym PR.
Dodano: 06-05-2010 10:09
Użytkownik usunięty Niestety, nie ma reguły.
Robiłem różne testy i nie widzę prawidłowości, pewno zbyt mała ilość domen do testów.

1. Postawiłem dwie nowe strony, podobna ilość treści, inna tematyka, generalnie strony przyjazne dla SEO, każda po kilka podstron.

2. Obydwie linkowałem tylko GotLinkiem, po 500 punktów na start, rozłożone 5 x 100 dla podstron.

3. W następnych tygodniach systematyczne zwiększanie punktów, 750, 1000, 1500, 2000, 3000, aż do 5000 tysięcy na stronę.

4. Efekt to po 2-3 tygodniach pozycje top 10-20 dla większości słów, później spadek na 400-500 na miesiąc, i ....... tu niespodzianka.
Jedna strona powoli się podniosła i po nastepnych 3 miesiącach ponownie top10.
Druga strona ban calkowity, nie ma jej w pierwszych 500 pozycjach, ale google pokazuje że ma zaindeksowane wszystkie podstrony.

5. Robiłem też różne inne doświadczenia z proporcjami SWL mieszając linkowanie z różnych systemów ale to inny temat.

6. Jak więc widać to nie ma reguły, ale lepiej być ostrożnym.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1