nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » Propozycje zmian
Pierwsza aktualizacja SITE dla domen GŁÓWNYCH

Dodano: 29-12-2010 18:12
Użytkownik usunięty Jak dobrze wiemy, pierwsza aktualizacja site następuje po 100 dniach od momentu dodania domeny.

I rownierz jak dobrze wiemy, w ciagu 100 dni nasz site moze sie bardzo zmienic, na korzyść lub nie korzyść.

Proponuje ustawienie sprawdzania site po raz pierwszy od dodania domen glownych, nie po 100 dniach, tylko po 20 dniach od momentu dodania. A następnie co 2 tygodnie....


Rozumiem ze subdomeny ktorych jest bardzo duzo, moga byc żadko sprawdzane... ale domeny glowne, wedlug mnie sa bardzo istotne i ich site powinien byc duzo czesciej sprawdzany. Mawet jeszcze czesciej niz podalem.

Jak to widzą inni?
Dodano: 29-12-2010 18:27
Użytkownik usunięty I taki mały przyklad opierajac go o aktualne zasady aktualizacji site.


Dodaje 100 domen głownych dzis.
Po 7 dniach dostaja bana od google (wszystkie). A system nie wie ze sa zbanowane, dowie sie o tym dopiero po upływie kolejnyc 93 dni... czyli ponad 3 miesiace...

pytanie czy taka sytuacja jest wygodna dla osob linkujacych, dla skutecznosci systemu? Czy tak powinno zostac?
Dodano: 29-12-2010 18:49
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Najrzadziej sprawdzanymi parametrami są linki wychodzące oraz bl - co 30 dni.

Sprawdzanie site oraz pr odbywa się obecnie co 4 tygodnie a więc sytuacja o której piszesz odnośnie zbanowanych stron jest wykrywana w średnim czasie 14 dni.

Prawdopodobieństwo zbanowania domeny zaraz po jej dodaniu do systemu jest znikome tak samo jak dzienna ilość banów w stosunku do całego systemu.
Dodano: 30-12-2010 01:25
Użytkownik usunięty @punkty - co Ty piszesz :D
BL jest sprawdzany pierwszy raz po 100 dniach, nie site :D masz 100 dni na zdobycie wymaganych 100 BL na kazdej stronie
Dodano: 30-12-2010 01:56
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
To pewnie efekt Świąt :)

Panowie, jako doświadczeni użytkownicy, co myślicie odnośnie tych 100 dni na zdobycie bl - czy w obecnych warunkach nie jest to zbyt dużo?
Dodano: 30-12-2010 10:23
magnesart
Zarejestrowany: 08-10-2008
Coś mi się wydaje, że osiągam BL>100 między 30, a 60 dniem przy domenach głównych, ale w przypadku subdomen ciężko mi się zmieścić nawet w 100 dniach. Może warto byłoby to rozdzielić?
Dodano: 30-12-2010 23:18
Użytkownik usunięty @GLA - wiesz, ze ja jestem tutaj zlym doradca ;)
@magnesart - masz na mysli ustawic np. dla domen glownych 50-70 dni, a dla subdomen zostac na starym poziomie 100 dni?
ma to sens biorac pod uwage, ze domeny glowne punktowane sa odpowiednim bonusem

zdecydowanie tych 100 dni bym nie wydluzal - to sa 3 miesiace, wiec przy odpowiednim linkowaniu nie powinno byc najmniejszego problemu.

ja bym raczej pomyslal o czyms w kierunku - 30 dni w systemie - min 30 BL. przy kazdej aktualizacji parametrow oczywiscie to by roslo - gdyby drugie odswiezenie bylo po 60 dniach - wtedy BL musialby wyniesc min 60 - i tak az do wymaganego teraz 100.

spowoduje to, ze strony beda naturalnie i systematycznie lapac BL, a nie tylko beda linkowane kilka dni przez tym poziomem 100 dni (nie wiem, moze ktos tak robi)

i tym tropem mozna isc nawet dalej, stosujac jednak juz mniejszy/wiekszy/taki sam wymagany przyrost - np. po 200 dniach - min 200 BL, lub np. po 200 dniach - min 300 BL.

wiem, ze znowu moja propozycja sie nie spodoba kolegom-sprzedawcom ;) ale wierze, ze ma to sens dla calego systemu.
Dodano: 02-01-2011 17:07
Użytkownik usunięty Za duzo zmian, zakrecilem sie z tym site....


100BL w 100 dni dla subdomen ciezko... dla domeny glownych latwo...
Dodano: 02-01-2011 21:02
Użytkownik usunięty @punkty - to nie wrzucaj subdomen. problem rozwiazany.

niech nikomu nie przyjdzie do glowy obnizenie limitu BL dla subdomen wzgledem domen glownych
Dodano: 02-01-2011 22:26
bioptak
Zarejestrowany: 03-08-2009
Za to wg mnie dobrze byłoby wprowadzi bonus za duży BL, np >500 i najlepiej jeszcze rosnący od tej wartości !

Albo coś w stym stylu. To jeszcze bardziej zachęci do przyłożenia większej ilości pkt. na multilinki podindeksowujące zaplecza.
Dodano: 02-01-2011 23:00
magnesart
Zarejestrowany: 08-10-2008
Z ilością linków nie ma co przesadzać. Jeśli ktoś ma ich dużo i są przyzwoitej jakości to bonusa otrzyma w PR.

Kwestia mocnego linkowania jest również połączona z częstotliwością odwiedzania nas przez google bota, więc ten czynnik jest ujęty w kilku miejscach punktacji.
Dodano: 03-01-2011 00:10
Użytkownik usunięty Dzięki Sagi, nie wpadłbym na to.


BL500 w miare latwo zrobic, natomiast nabic PR1 juz jest duzo trudniej, zatem pomysl gracza: bioptak bardzo misie podoba by bonusować za dużą liczbe BL, mnie to bardzo zachęci - popieram calkowicie.
Dodano: 03-01-2011 13:18
bioptak
Zarejestrowany: 03-08-2009
No to bonus za BL>1000 albo 2000 dopiero. I dla głównych poprzeczka wyżej (też potwierdzę że BL dla głównych jest łatwiej zdobyć)

Ja mogę na palcach 1 ręki policzyć domeny które mają bl>2000 Nie mam starych domen jak kiedyś można było mieć 200k BL na domenie, a nowe nie łapią tak łatwo chyba, bo algorytm yahoo ulegał w czasie zmianie.
Albo się mylę z tym zdobywanie BL w yahoo, ale to niech ktoś mnie poprawi.

Na pewno jest jakaś granica, która z jednej strony nie zabierze systemowi za dużo pkt na ten bonus, a z drugiej strony jeszcze bardziej zachęci nas do podlinkowania zaplecza. I zawsze można tę ganicę podnieść dalej jak się okaże niemiarodajna ;)
Dodano: 03-01-2011 13:37
magnesart
Zarejestrowany: 08-10-2008
A co to oznacza, że dla domen główny łatwiej zdobyć wysoki BL? Moim zdaniem tak samo łatwo/ciężko jak dla subdomen. Po prostu domeny główne bardziej opłaca się podlinkować...
Dodano: 03-01-2011 14:49
Użytkownik usunięty @magnesart - po prostu nie ktorzy maja tyle subdomen, ze sami nie wiedza ile i ciezko im je rownie mocno linkowac ;)
ja co prawda nie robilem testu, ale tez mam wrazenie, ze tak samo lapie sie "szybko" BL.
Dodano: 03-01-2011 18:40
bioptak
Zarejestrowany: 03-08-2009
Ok nie upieram się. Jak spojrzałem to największy backlink ma u mnie subdomena która ma parę miesięcy. Nawet więcej niż niektóre podpięte na rambo strony klientów :)

No u mnie na koncie stron z BL>500 = 5 :p
Dodano: 05-01-2011 18:22
Użytkownik usunięty sagittariuspl, sagi tak bylo... teraz powyzej 10 subdomen sa ciecia puntkow, wiec nie oplaca sie robic powyzej 10 sub... wiec juz latwo nabijac BL na subdomeny...
Dodano: 05-01-2011 19:57
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
W kwestii subdomen ostatni miesiąc był dość imponujący, mamy ich o ok 100k mniej - można założyć że kolejne 5 m-cy spowoduje wygaśniecie podobnej liczby subdomen... a wtedy faktycznie będzie łatwiej zadbać o jakość - site/bl.

Jeszcze przed redukcjami coś takiego jak jakość było mało znane pośród części użytkowników - ale obecnie dzięki możliwości sprawdzenia sobie ile ten brak jakości nas kosztuje dużo częściej będzie brana ona pod uwagę.

Wystarczy być świadomym że tylko w przypadku parametrów takich jak site/bl punktacja na kontach mogłaby być wyższa nawet o ponad 300% gdyby zostały spełnione kryteria minimum site/bl=100.
Dodano: 06-01-2011 17:19
Użytkownik usunięty No jak te zmiany nie przełożą się na moc, to bedziemy biedni... koszty większe, a zyski beda bez zmian...
Dodano: 06-01-2011 19:43
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Zakładając że ktoś miał strony z parametrami site/bl =10 a osiągnąłby poziom minimum 100 to wzrost punktacji wyniósłby w takim przypadku ponad 1000%.

Punktacja w pierwszym przypadku za stronę to ok 10 punktów, w drugim bez redukcji to już ok 150 punktów - 15 razy więcej...

A czy wzrośnie moc?

Site - poziom 1-10 a >100 to 10-100 razy większa szansa na odnalezienie linku przez google w domenie... to również wielokrotnie większa szansa na odnalezienie linku na wielu podstronach tej domeny.

BL - poziom 0-10 a >100 to dodatkowe zwielokrotnienie szansy na odnalezienie danego linku w danej domenie.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1