nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Archive.org - bonus za wiek domeny +20%

Dodano: 05.05.2016r

Witajcie,

Zgodnie z kolejnymi Waszymi propozycjami od 5 maja 2014 został wprowadzony dodatkowy czynnik decydujący o wysokości wynagrodzenia dodawanego serwisu - jest nim wiek domeny - ustalany w serwisie archive.org. Dla domen o historii dłuższej niż 2 lata przydzielany jest dodatkowy bonus w postaci zwiększenia dotychczasowej końcowej punktacji o dodatkowe 20% punktów.

Domeny bez historii w momencie dodawania ich do systemu będą mogły również skorzystać z bonusu po okresie 2 lat.

A teraz spójrzmy jak wpływa nowy bonus na jeden z filarów wynagrodzenia jakim jest np. staż domeny. Bonus stażowy naliczany jest między 1 a 600 dniem dając na końcu dodatkowe 6000pkt. Powiększany jest ono praktycznie dla wszystkich domen o 25% za niską liczbę linków wychodzących co daje nam 7500pkt co następnie może być zwiększone o 20% za BL dając 9000pkt i w tym momencie dojdzie 20% bonus za wiek domeny 2-letniej zwiększając bonus stażowy do 10800 punktów :)

Analogicznie stanie się to w przypadku innych bonusów np. za domenę główną: 1000pkt x 1,25 x 1,20 x 1,20 = 1800 punktów :)

Opinie użytkowników:

Jeśliby wliczać do punktacji webarchive to zachęciłoby to większą ilość użytkowników do przechwytywania domen zamiast generowania świeżych adresów bez żadnej wiarygodności w Google. Ja osobiście wolałbym dopalać moje strony na 2-3 letnich domena, niż dopiero co kilka miesięcy temu zaindeksowanych - punkty24h

Ja rowniez uzywam web.archive do okreslenia wieku i sily domeny. To oczywiste ze domeny 'starsze' maja wiekszy trust u google. A takie z wiekiem i page rankiem obecnie sa nie do pokonania - clpik

To racja - można by było wprowadzić odpowiedzi bonus za wiek domeny. - innomedgroup

Bo najlepsza opcja jest powiazanie wieku + pr, wtedy wiadomo ze ta domena dla google jest cos warta. - clpik