nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » O systemie
Do admina systemu.

Dodano: 20-02-2009 09:44
Użytkownik usunięty Witam,

Mam taką prośbę. Nie chcę wchodzić w kwestie danych czy być powinny i czemu nie są podane.

Na forum Google dla webmasterów wiele osób twierdzi, że Gotlink.pl nalezy do firmy Szook.pl lub firma Szook.pl ma z tym systemem związek.

Prosiłbym administracje systemu by zdementowała tą informacje. Nie oczekuje by powiedziała kto jest właścicielem czy adminem bo to nie nasz interes.

Jednak kilka osób usilnie stara się przekać komunikat, że nasza firma ma związek z systemem Gotlink.pl


Nasza firma nie ma związku z systemem, nie wiemy kto jest jego twórcą i nie jest to w kręgu naszego zainteresowania.

Prosiłbym o napisanie info tutaj i na PIO, że nie jesteśmy w żaden sposób powiązani co starają się sugerowac jak sądze osoby związanez innym systemem wymiany linków.

Pozdrawiam
Mariusz
Dodano: 20-02-2009 09:49
Użytkownik usunięty Powinny Cie zbanowac, raz na zawsze z tego systemu to by nie bylo takich przypadków.
Dodano: 20-02-2009 09:54
Użytkownik usunięty Z jakiego systemu ?


Nie widzę powodów by musieli mnie banować z systemu skoro go nie używam.

Z tego co wiem, Łukasz prowadził pewne testy czy systemem można zaszkodzić przypadkowej witrynie. Test był oficjalnym testem na negatywne SEO.

Łukasz zapytał się czy może się pobawić i sprawdzić czy uda się ukarac stronę bez ingerencji autora.

Nie zauwazyłeś różnicy pytania.

Chodzi by napisali, że nie mamy związku z pracami nad systemem, czy z administrowaniem systemem.

Konto otworzone zostało po to by napisac prośbę o napisanie takiej informacji.
Czy to dziwne?

Pozdrawiam
Mariusz
Dodano: 20-02-2009 14:27
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
Taki komunikat nic nie da, aż prawdziwy właściciel lub spółka osob które go załozyły nie podaja danych w zakładce Kontakt

Ale to jest kwestia każdego właściciela lub udziałowca systemu i czasami sie nie dziwie ze nie chcą się ujawnic, gdyż po ujawnieniu zawistne osoby składały by SPAM RAPORTY na ich własne strony, co niestety spowodowane jest poniekąd Twoim dzialaniem, choć ja osobiście zrozumiałem Twoje intencje -( nie dokonca się z nimi zgadzam) ale wiele osob przyjeło je i postanowiło zgłaszamy wszystko co sie da i co jest przed nami, a nuż się uda i wielu osobom sie oberwało.
Dodano: 20-02-2009 15:24
Użytkownik usunięty Sttorm powiem Ci, że nie mogę wymagać od Gotlinka tego by podali dane.
Bo to nie moja sprawa.
Poprosiłeb by napisali, że nie mamy związku. Co jest dla nich także jakimś pozytywem.


Sttorm powiem tak odnośnie zgłaszania.
Jeżeli pytasz czy fizycznie wysłałem spam raport. Nie - za duzo czasu.
Czasem na grupie rusze jakiś temat i się robi afera z tego. Choć to wynika raczej z wzajemnego nakręcania się.

Ludzię piszą - dostałem filtr, inni to wina takiego jednego itp itd.

To niech będzie :), że za plagi egipskie jestem winny ja, choć fizycznie nie musze zgłaszać żadnych domen SWL i jak dyskutuje to tylko na grupie.

Tylko wiesz teraz to taka presje, dostałem filtr czuje się źle ktoś musi być winny tylko nie ja. Przestało mi już nawet przeszkadzać, że uważają iż to ze spam raportów wysyłanych przez moją osobę.
Zresztą czym więcej piszą tym więcej się nakręcają.

A ta święta wojna z E-weblinkiem - hm to nie przypadek.
Też byś walczył, gdyby ktoś Ci z systemu dopalał do strony linki do tego z obelgami.
Napisałem meila z prośbą o zaprzestanie działań szkodliwych olany był. Dopiero jak zgłosiłem to do Gratki bo emitowała linka przypadkowo na swoim zapleczu podłączonym do E-weblink, to na meila Gratki podobno zareagował i niby zblokował.
Choć doskonale wiedział, że jest linkowana nasza strona z Eweblinka na obrźliwe anchory.

Widzisz jako admin systemu powinien unikać wszelkich wojenek i prowokacji do nich.
Każdy by podejmował kroki wobec osoby szkodzącej.
Do tego, najgorsze jest to, że cierpią użytkownicy PIO bo się dają wciągać w głupie zagrywki. Tylko czy ja mam bardziej dbać o użytkowników E-weblink niż sam Admin.
Nie musiał depozycjonować i obrażać na każdym kroku.
Do tego akcja z Jeżem czysta prowokacja - tylko widzisz nikt nie zapytał jak było ;) tylko ciach bach, xmen swoją teorie przedstawił i taka właśnie :) miała zostać.

Osobiście jak się przyglądam temu z boku, to zły obraz SEO widze, ani zgłaszanie nie jest dobre, ani zbyt agresywne działanie SWL. Każdy w jakiś sposób narusza kogoś interes - nie ma tutaj jednej strony medalu.
Może przyjdzie czas, że się użytkownicy obudzą, temat się wyciszy i X nie będzie mógł kręcić afer w powiązaniu ze zgłaszaniem spamu, wtedy ludzie zobaczą kto nie potrafi usiedzieć na pupie i lata wszędzie by szkodzić kolejnemu systemowi.

Tak samo było z Seodopalaczem czy Seonetem - seodopalacza chciał się pozbyć, a seo neta robił wszystko by zdestabilizować jego działanie - tworzył konta w których dodawał setki fraz do sprawdzania pozycji.
Więc ja nie jestem admin SWL, ale jak admin SWL źle postępuje wobec innych adminów to o jakiej etyce branży mówić.
Dziw, że ludzie nie zauważyli prawdziwego obrazu i szkodnika.

Pozdrawiam
Mariusz
Dodano: 20-02-2009 16:12
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
nie jechałem na ciebie ale jest kilka osob powiedzmy które sie z toba utożsamiając i to źle wpływa na Twoj wizerunek, a to one stosują metode SPAM RAPORT, która jest metodą tylko na krotki dystans, gdyż sadze ze w chwili obecnej już trudniej zaszkodzic konkurencji w ten sposob ale swego czasu po kilku wpadkach wielu osob było to skuteczne

tak naprawdę wiekszość osób wie (powiedzmy przypuszcza) ze Gotlink to ktos inny (a niektórzy nawet są pewni kto) i tych osob nie trzeba przekonywać, ale osoby które sadzą ze to TY to takie oswiadczenie na nic sie zda

wojny pomiedzy SWL byly zawsze i beda bo to potężny rynek finansowy i jest dużo do zgarnięcia
Dodano: 20-02-2009 16:41
Użytkownik usunięty To prawda jest jakaś nagonka dziwna.

W sumie PIO się też mocno podzieliło na tych którzy wspierają dany system lub inaczej mówiąc walczą z nim.

Powiem Ci, że zgłaszanie spam raportu nie powinno wpłynąc negatywnie na witrynę o ile ta wewnętrz siebie jest OK.

Rozmawiam sporo na ten temat i nie spotkałem się z kara za tego typu linki po zgłoszeniu przez konkurencje.

Mam swoje pewne doświadczenia i wydaje mi się, że filtry wynikają z jakiegoś błędu posługiwania się SWL. O ile witryna nie emituje to pozycjonowana w żaden sposób nie powinna być narażona.

Zresztą kto rozsądny montuje SWL na witrynie pozycjonowanej.
A później się dziwują.

Druga sprawa to nowe podejście do SEO. Osobiście uważam to za jakąś swoistą masakre. Jak można oceniac coś po 2 dniach.
Kiedyś było wiecznie mówione, poczekaj nie ruszaj nic nagle jeżeli po 2 tygodniach nic sie nie zmieni to można myśleć.

Dziś spadnie o 30 oczek po 3 dniach pozycjonowania i panika, filtr, zgłosili na pewno spam raport itp itd.
Uważam, że nowy narybekużytkowników SWL jest mało cierpliwy a sami właściciele SWL nie edukują a inni wręcz edukują źle jak porady by linkowac strony konkurencji.


Podstawa to edukacja i wykazanie możliwości. Dlatego też nie muszę słać raportów, uważam, że robią to ludzie między sobą bo myślą, że X wysłał, to Y chce mu odpłacić.
A tak prawdę mówiąc to szkodzą sami sobie.

Odnośnie Gotlink.pl nie znam osobiście ani z imienia, dla mnie to Gotlink ale jak miałbym porównywać jego podejście do innych to przebija profesjonalizmem.
Gdyby Xann potrafił podchodzić do biznesu w taki sam sposób to nie musiałbym z nim toczyć walk.
Problem w tym, że on wszędzie i zawsze na siłe chce promowac swój system, nie ważne jakim kosztem.
Mam wrażenie, że czuje się niedowartościowany i wszędzie chce mówić o systemie.

Nie wiem może się myle, ale chyba nawet użytkownicy PIO sie tym znudzili i gdyby nie to, że ciągle gdzies nakręca afere na mnie a później pokazuje moja odpowiedz na nią, to zaczeliby się skupiać na nim.
Bo mam jakieś takie wrażenie, że afera jest po to by skierowąć mysli użytkowników na inny tor, gdy już mają dosyć przytakiwania mu. Więc wtedy jest dzień afery.

Osobiście uważam, że po tamtej sytuacji najbardziej sprawiedliwym zachowaniem modów PIO byłby odpoczynek dla niego i dla mnie na kilka miesięcy lub nawet BAN.
Choć nie ma co oczekiwać inaczej, rozmawiałem z modem PIO nastawili się już tylko na to co jest teraz, nie angażują się. Jakby pogodzili się, że to miejsce opanowane przez SWL ten jedyny.

Tak czy tak na 2 miesiące postaram się by X nie miał powodów do zrobienia afery w związku z moja osobą a sam się przekonasz ile razy :) mnie będzie tykał na PIO i ile afer wykręci.

Odnośnie danych, Ci co nie będa chcieli to nie muszą wierzyć Gotlinkowi, ale nie będa mogli tak sobie szastać słowami, że to my mamy związek z systemem.
Prawde mówiać Gotlink nie pokazując danych pokazał innym, że nie musi się byc pseudo autorytetem na PIO i latać w kazdym wątku reklamowac ten jedyny system by pozyskać użytkowników.
Nie pochwalam samego spamu, bo rozsądne linkowanie czemu nie.
Ale to właśnie pokazało, że bez danych, bez pseudo autorytetu, bez spamowania PIO dobry produkt obroni się sam.

Pozdrawiam
Mariusz
Dodano: 20-02-2009 18:00
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
w sumie zaczęliśmy rozmawiać nie o tym o czym zacząłeś wątek :D
w sumie to nie to miejsce na ta dyskusje którą prowadzimy, może Twoje forum, gdyż forum google nie jest do tego dobrym miejscem :D

ale nic. ja uważam że każdy system jest dobry i odpowiada mi do momentu aż mi nie szkodzi
Dodano: 20-02-2009 18:34
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Panowie, macie wiele racji. Jeśli chodzi o oświadczenia itd... naprawdę nie ma to sensu. Na PiO takie oświadczenie pojawiało się z 2 razy... niestety nawet Ci którzy sami nie wierzą w to że szook jest właścicielem systemu... piszą takie rzeczy - na pewno niebezinteresownie ;)

Wielki Pan X także zdaje sobie z tego sprawę ale nie przeszkadza mu to w pisaniu takich rzeczy:
"dziwie się cały czas ze inne systemy go nie zablokują ale widocznie są powiązane";
"czy też powiązanie jest za duże? żeby wywalić współwłaściciela ?".
Powiązanie to tylko pytanie ale mowa o współwłaścicielu to już stwierdzenie które jest pomówieniem.

Nie zamierzamy wchodzić w przepychanki z ludźmi takiego pokroju... a tak jak to Pan X kiedyś zauważył nie da się w ogóle porównywać weblinka z gotlinkiem bo to dwa różne poziomy... tak samo jest z ludźmi nimi administrującymi.
Poza tym niestety musimy stwierdzić że na równą dyskusje musi być odpowiednie miejsce a z wiadomości które odbieramy od kilku tygodni wynika że tak nie jest. Oto fragmenty wypowiedzi nadsyłane do naszej Administracji:

"to już przeszło granice, to jest mega żałosne co sie dzieje, np. pisalem na forum normalnie rzeczowo 3 akapity na temat SWLi, głównie mówiąc o zaletach gotlinka, troche tez seo.netu i ich problemach, i ze e-weblink poszedl złą drogą....
nagle k*wa po 5-6 godzinach BEZ POWODU, totalnie bez powodu, kumple Xanna usuneli tego posta bo byl nie na ręke chwaląc inne systemy niz e-web"

"śmiech na sali, usuneli moj post gdzie podalem link do tego testu SWLi i napisalem "liczby nie kłamią" itp (w skrócie) ze widac ze gotlink dystansuje inne SWLe.... usuneli w ciagu 30 minut "

Chcemy zapewnić że z systemu GotLink mają prawo korzystać wszyscy użytkownicy którzy akceptują jego zasady oraz nie wykorzystują systemu na szkodę innych osób - dlatego nagonka z tekstami dlaczego "tylko mój najlepszy system zbanował Pana Szook'a a inne tego nie robią" pozwolimy sobie przemilczeć, bo reagowanie na wypowiedzi tego typu ludzi byłoby żałosne.
Dodano: 20-02-2009 19:24
Użytkownik usunięty Pozwole sobie także odpowiedzieć dlaczego nie robie potyczek z tym system, seo netem, linkme itp.

Bo te systemy nie robiły nic by mi zaszkodzić, ich administratorzy nigdy publicznie nikogo nie pomawiali.

Zwrócić należy na poziom wypowiedzi Krupka - Seonet czy wypowedzi admina Gotlink.

Gdyby X miał pokorę to także bym nie walczył uparcie z tym SWL.

Jednak gwarantuje, że nikt z użytkowników systemu nie przytolerowałby aby system pozycjonował go na obraźliwe słowa.

Z drugiej strony dziwie się, że X ma tak mało odpowiedzialności w sobie.
Jak można publicznie ludzi namawiać do przywalania obcym stronom WWW.
I jak można pozycjonować kogoś na złe hasła wiedząc, że wywoła to efekt odwetu i narazi użytkowników SWL na konsekwencje bo przecież to oni stają się miesem armatnim.

Odnośnie tych słów, że jesteśmy adminem Gotlinka czy coś tego typu bo nie walczymy z tym systemem.
Bo nie widzmy powodu walczenia z systemami które nie działają na naszą szkodę i szkodę innych internautów.
Każdy rejestrujący się w systemie jest tego świadomy i robi to na własną odpowiedzialność.

Jednak jeżeli system zaczyna być używany jako narzędzie do robienia bubu to już nie jest ok. A tak właśnie jest z systemem przeciwko któremu można byłoby powiedziec prowadzimy świetą krucjatę.
Prowadzę bo nie lubię ludzi wybielających się a będących większymi szkodnikami.

W końcu afera na PIO nie była przypadkowa i wywołanie nagonki na Szooka.
Specjalnie podał Jeża i zrobił awantute, że jeż bez jego zgody umieścił jego logo.
Bo kilku userów na IRCu :) zrobiło mu wkręt, że logują się do super bajeranckiego systemu szooka a go nerwica brała na IRC jak przy każdym powstającym systemie.
Więc wymyślił sobie jak zdyskredytować temat :) na zapas.

Oczywiście dziś przyglądam sie temu z uśmiechem, bo ludzie widzą w nim ostoje a nie wiedzą, że działają z wiekszym szkodnikiem myślącym tylko o własnym biznesie.

Gotlnk, w sumie masz racje na PIO nie ma sensu pisac takich rzeczy.
Winny się tłumaczy, jak tak myślą to ich problem, w pewnym momencie nadwyręza cierpliwość tymi pomówieniami.

Pozdrawiam
Mariusz
Temat został zamknięty przez administratora.
1