nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » Pomoc
Licznie punktow i linki wychodzace z domen

Dodano: 06-08-2015 06:44
departament
Zarejestrowany: 17-06-2013
Jak to jest z tymi linkami wychodzącymi z domen.

Rozumiem ze czym mniejsza ilość linków wychodząc tym więcej punktów.


Nie rozumiem zatem na czym ma polegać zliczanie linków ze skrpytu gl w ilości 5 i obniżanie punktów domenie z której wychodzi.

Co ciekawe na różnych domenach roznie to liczy, mimo iz ilość linków wychodzących jest identyczna a system zlicza je zupełnie inaczej, w konsekwencji straty na punktach sa znaczne.

Zwracanie uwagi na ten mankament w prywatnych wiadomościach nie przynosi rezultatów i trawa wieki, w związku z czym postawiam napisać na forum.

Byc moze to ja czegoś nie rozumiem w ktos mi to wytłumaczy w jakiś prosty sposob.
Dodano: 06-08-2015 21:50
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Zliczanie linków wychodzących przez system polega na wejściu bota na określoną domenę i zliczenie wszystkich znalezionych tam linków obcych - liczba ta zapisywana jest w systemie i następnie zgodnie z regulaminem pkt 10:

D) Outbound links - punktacja stron ulega zmianie w zależności od ilości linków wychodzących - przy założeniu że strona wyświetla 5 linków systemowych to liczba dodatkowych linków wychodzących:
• do 1: +25% punktów
• od 2 do 3: 0% punktów
• od 4: -75% punktów

Jako młodszy użytkownik mogłeś nie zauważyć iż system nie tylko rotuje linki systemowe w ramach domeny lecz i również ich liczbę w zakresie 0 a liczbą zadeklarowaną przez właściciela domeny - stąd ciągle zmieniający się odczyt.

Wspominasz o utracie punktów lecz takowa następuje dopiero gdy liczba linków wychodzących wynosi 9 bądź więcej - a domen z taką ilością nie masz w ogóle czyli nie ma mowy o redukcji punktacji :)
Dodano: 07-08-2015 11:08
departament
Zarejestrowany: 17-06-2013
Jako młodszy użytkownik, dziękuje:)
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1