nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » O systemie
Czemu wprowadzono limit dodań ręcznych serwisów ????

Dodano: 29-03-2014 10:22
elsajko
Zarejestrowany: 10-05-2009
Dziś się po ra zpierwszy spotkałem z jakimś limitem dodań ręcznych bna dobę. Dodałem zaledwie 11 serwisów i system mi każe resztę wrzucić do MDD, albo czekać 12h. To jakieś jaja. Mam aktulanie taką sytuację że mi lecą serwisy i muszę je uzupełniać na biezącao do cholery! A w MDD to będą pewnie czekać co najmniej dobę na aktywację. Jak to ma pomoć wystawcom to nie wiem!!!

Rozumiem jak ktoś naraz chce aktywowac ręcznie 1000 serwisów ale wprowadźcie jakieś limity normalne np 100 serwisów dziennie a nie 11!!
Dodano: 29-03-2014 13:03
magnesart
Zarejestrowany: 08-10-2008
No ja też przychylę się do zmiany tej opcji. Jak lecą serwisy to pilnie się dorzuca nowe domen do systemu. Nie będzie ograniczenie wyższe lub niech się jakoś odnosi do obecnie generowanej przez konto ilości.
Dodano: 29-03-2014 22:19
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Dodania ręczne w dniu dzisiejszym:
USER DOMEN
elsajko 30

Ręczne dodawanie służy do szybkiego dodania pojedynczych serwisów bo bez sensu aby ktoś kto dodaje 1, 3 czy 5 serwisów miał czekać 10 minut. Limit służy temu abyś zarówno Ty jak i inni dodający dodali w ciągu doby jak najwięcej serwisów do systemu ale poprzez MDD które w sposób równomierny wykorzystuje możliwości IPków a tym samym ich nie zajeżdża.

Nie bardzo wiem skąd wziąłeś 12h oczekiwania ale MDD pracuje z szybkością 100 domen na 10 minut co daje ok 500 domen na 60 minut - więc ponad 10.000 domen na dobę - nie wierzę że ktokolwiek jest wstanie wykorzystać ten limit.

Dlatego proszę Cię elsajko, sprawdź najpierw możliwości MDD zanim wprowadzisz niepotrzebnie innych w błąd. Ponadto nie jesteś wstanie dodać ręcznie w ciągu 1h więcej domen niż to zrobi MDD w tym samym czasie - w pierwszym przypadku zajechałbyś IPki co wyłączyłoby również MDD i możliwość sprawdzenia domen innym userom. Dlatego zapytam, jaki sens maiłaby ta zmiana skoro jej wprowadzenie w obecnej formie przyniosło wygodę oraz wzrost wydajności?

Sądzę iż po prostu nie do końca zapoznałeś się z zaletami tego automatu i zmienisz zdanie zaraz po tym gdy jednym klikiem wrzucisz do niego np 500 domen a za 1h drugim klikiem aktywujesz te domeny w systemie.
:)

P.s.
Dodałeś 11 domen (19 innych prób dodania) - dlaczego reszty nie wrzuciłeś do MDD skoro masz ich tak wiele? Do tej pory MDD sprawdziłoby ich co najmniej 5000 przy zerowej stracie Twojego czasu na ręczne próby dodawania...

P.s.2
Nawet jesteśmy wstanie sprawdzić w ciągu 24h ok 30.000 domen o ile dasz znać nam wcześniej że taką ilość zechcesz dodać - również dokonamy ich aktywacji. To nie jest żaden kłopot nawet dla takiej ilości a tym bardziej dla ilości które dodajesz obecnie...
Dodano: 30-03-2014 00:03
elsajko
Zarejestrowany: 10-05-2009
12h wziałem z komuniaktu jaki się pojawił po przekroczeniu limitu 11 serwisów aktywowanych,
"Aktualny cza soczekiwania w MDD 12h" - nie wymyśliłem tego please....
Ok, jeśli jest tak jak piszecie to nie będe się kłócił.
Ale jeśli mam czekać 12h, a akurat mam na podorędziu trochę serwisów do wrzucenia bo mi akurat poleciały punkty, to rozumiem że mam się kontaktować z wami i przyspieszycie w MDD:)?
Dodano: 30-03-2014 00:15
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Rozumiem. Tam jest orientacyjny czas jeszcze z dawniejszych czasów i bardziej dla nowych użytkowników aby mieli jakikolwiek pkt odniesienia - starsi nie muszą się nim sugerować bo znają praktykę, pomijam sytuacje awaryjne.

Jeśli będzie naprawdę bardzo dużo domen albo jeśli powiedzmy na następny dzień planujesz jakieś prace z tym związane to zawsze jak skrobniesz to możemy z dużą dokładnością podać czas potrzebny do sprawdzenia danej ilości ale do 1000 sztuk na ten moment system w każdym momencie ogarnie to w max 3h.

Jeśli będziesz w potrzebie i wrzucisz strony w MDD i chciałbyś aby później je nawet aktywować to też nie ma kłopotu ;P
Dodano: 30-03-2014 00:47
elsajko
Zarejestrowany: 10-05-2009
Ok już wszystko jasne:)
Dodano: 30-03-2014 13:10
innomedgroup
Zarejestrowany: 22-07-2012
Ręcznie to naprawdę wyjątkowo powinno się dodawać - kto lubi kilkadziesiąt razy wpisywać capchę?

Jeśli domena nie wchodzi w MDD to nie wejdzie w "ręcznym" dodawaniu. A jeśli ma już odpowiedni site, to można kilkadziesiąt stron po prostu usunąć z MDD a potem dodać je ponownie do listy oczekujących. W ten sposób nie trzeba czekać 5 dni na ponowne sprawdzenie i dodanie. Strony, które są ponownie oddawane na listę MDD, powinny zostać sprawdzone w 0,5 - 4 h.

Admin - elsajko pisał o 12 h na dodanie bo taki komunikat wyskakuje, jeśli się osiągnie dzienny limit dodawania ręcznego. Zauważyłem jeszcze, że limit 30 stron dla ręcznego dodawania serwisów się zmniejsza, jeśli pomylisz się w capcha - jak testowałem, to pomyliłem się kilka razy i dodałem ręcznie 25 stron - więcej już system nie poszczał. Może tu tkwi bug?
Dodano: 30-03-2014 16:02
elsajko
Zarejestrowany: 10-05-2009
Rzeczywiście jest tak jak piszesz. Próby dodania (błędna captcha) zmniejszają limit z 30 na mniej, a to tylko captcha wtedy pracuje, więc nie powinno tak być według mnie.
Dodano: 30-03-2014 21:36
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Limit zmniejszany był przez próbę dodania domeny nie spełniającej minimalnego poziomu site - na ten moment został on zawieszony i będzie zliczana faktyczna liczba dodanych domen.
Dodano: 02-04-2014 14:05
slaveh
Zarejestrowany: 16-09-2008
google ostatnio przyblokował sporo domen, twierdzi że: nienaturalne linki kierujące

można temu jakoś zapobiec?
używam tylko gotlinka
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1