nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » O systemie
Bany Google

Dodano: 25-02-2014 12:20
SEOLite
Zarejestrowany: 21-11-2012
Jak wygląda sytuacja Gotlinka z dzisiejszą akcją banowania SWL-i przez Google? Kilka domen już mi poleciało.
Dodano: 25-02-2014 13:00
zuzia_plock
Zarejestrowany: 11-03-2009
lecą, lecą - kilka domen, to chyba mocno optymistyczna ocena;

też czekam na stanowisko adminów - liczę na choćby czasowe przywrócenie bonusów za TLD i IP, tak żeby zmobilizować userów do odbudowy zaplecza -

tak jak to było w poprzednim roku, kiedy po fali banów można było szybko odbudować zaplecze;

- aktualnie przy tej punktacji startowej która jest, wydaje mi się to mało realne;

a może podejście ilościowe? - pełny bonus za TLD i IP np. dla pierwszych 100 domen, potem sukcesywne cięcie bonusów?

to miałoby sens dla małych graczy - nie sprzedawców, ale userów produkujących zaplecza na swoje potrzeby (z którego i tak przecież wszyscy korzystają);

trzymam kciuki za to, żeby się system szybko podniósł;

pozdrawiam
Dodano: 25-02-2014 13:57
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Witajcie,

Akcja Google przeprowadzona przeciwko właścicielom serwisów w sieci komentowana jest na forum PiO:
http://www.forum.optymalizacja.com/topic/191259-znow-strasza-nas-goolersi/

Na ten moment objęte zostały:
- wszystkie strony w w sieci;
- posiadające linki wychodzące jak i bez nich;
- we wszystkich systemach promujących domeny

Na ten moment oznaczyliśmy 7% zasobów które nie spełniały kryteriów Google. Sytuacja nie będzie miała wpływu na wzrost ceny punktów. Właściciele serwisów spełniający oczekiwania Google otrzymają wyższe wynagrodzenie do czasu wyrównania zasobów w systemie - oczywiście ubytek na poziomie 15% praktycznie nie ma wpływu na system, w poprzednich latach bywały sytuacje w których zmiany przekraczały 20% a bez problemu udawało się zachować pełną stabilność :)
Dodano: 25-02-2014 14:56
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
poczekamy dzien dwa - wtedy sytuacja sie wyjasni -
Dodano: 25-02-2014 16:49
punkty24h
Zarejestrowany: 03-01-2011
Podniesienie bonus dla TLD lub PR wydaje się, że będzie najlepszym rozwiązaniem by zachować równowagę w systemie.

Z researchu po handlarzach wiem, że największe szanse na bana miały regionalki, domeny IDN lub domeny z dużą ilością subdomen. Warto byłoby mieć to na uwadze przy rozdawaniu bonusów.

Ciekawy jestem jak to się ostatecznie zakończy oraz czy Gotlink, czy może e-Weblink lepiej wyjdzie na zamieszaniu. Wydaje mi się jednak, że odejście od subdomen było świetnym posunięciem i Gotlink zdobędzie przewagę nad konkurencją.
Dodano: 25-02-2014 17:50
tosia_plock
Zarejestrowany: 06-12-2012
nie zgodzę się, że cyt."regionalki, domeny IDN lub domeny z dużą ilością subdomen" - ja ma same TLD, bez subdomen;

i chciałbym, żeby to było 7% zasobów, ba chciałym, żeby to było 20%... nie będę nawet pisał jak mi wyczesało strony...

przywrócenie bonusów - choćby na z góry określony czas - miałoby duży wpływ na morale userów, i mobilizację do odbudowy zaplecza;
choćby na jakiś czas - żeby na spokojnie odbudować straty;

po dwóch czy trzech miesiącach, bonusy mogłyby wygasać stopniowo (czy nawet od razu) - ale takie rozwiązanie dałoby teraz oddech userom, i sensowny i realny czas na odbudowę zaplecza, a nie po kilku dniach ktoś zostaje z 1/10 tego co miał, i co ma zrobić? - miał 100 czy 200 domen i ma w ich miejsce postawić 300 czy 600? wątpię; (oczywiście pomijam dużych sprzedawców);

do tego dochodzi jeszcze czas na zaindeksowanie, i jakiś miesiąc aż strona wygeneruje sensową liczbę punktów - przecież na początku strona dostaje ułamek tego, co później, a dzięki bonusom "na dzień dobry" za IP czy TLD można by ten okres zamortyzować;

aha, i nie piszcie mi czy to będzie miało dobry czy zły wpływ na system, czy to czy tamto - wiem, żena pewno będzie miało bardzo duży pozytywny wpływ psychologiczny na userów.

pozdrawiam
Dodano: 25-02-2014 17:53
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
punkty24... nie zgdzodzę sie ja nie stawiam subdomen, w wiekszosci stawiam strony juz nie na regionalkach aby wlasne nie wygladały pod strony pod SWL (oczywiscie zalezy to od systemu) i tez wylapałem BANY

nie wiem na ilu bo po 30 stronach odechciało mi sie sprawdzać, pewnie zrobie to na dniach, czas pokaze jaki był zasięg uderzenia, nie dowiemy sie jednak co brano pod uwagę, mozemy sie domyslać,

PR jest wartościa martwą chodź są strony które jeszcze utrzymują ten parametr lecz dla nowych stron to juz trzeba sie postarac aby go dostac
Dodano: 25-02-2014 19:01
Gamsiu
Zarejestrowany: 15-09-2008
Czy Administracja mogłaby ponownie oflagować zbanowane strony? Zbanowanych stron jest dużo więcej niż te oflagowane obecnie 7%.
Dodano: 25-02-2014 20:06
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
poczekajmy

pewnie jutro bedzie jakis wiekszy obraz sytuacji

wszytskich stron system nie sprawdzi automatycznie
od razu
Dodano: 25-02-2014 23:21
elsajko
Zarejestrowany: 10-05-2009
U mnie bylo dość różowo i już się przeraziłem ale okazało się ze spora cześć banów to ban na pojedyncze subdomeny, reszta subdomen siedzi (już tak miałem jakis rok temu i te domeny przetrwały do dziś, mimo zbanowania jednej z subdomen). Bany całościowe idą na regionalki w większości, więc na dwoje babka wróżyła co jest lepsze, mieć zaplecze tylko na tld czy jednak mieć o kilka subdomen i stracić, jedną, dwie a resztę miec dalej.
Dodano: 26-02-2014 02:04
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Gamsiu, flagowanie leci na bieżąco ale im więcej banów tym więcej zasobów leci na ich weryfikację co spowalnia kolejne oznaczanie - do końca tygodnia mamy nadzieje wyjść na prostą.

Póki co zostały podwojone dotychczasowe premie za aktywne domeny - aby tym którzy polegli jak również tym którzy kupują... dać czas i ustabilizować sytuację.

Dodatkowo naliczane są dodatkowe punkty do punktacji podstawowej zebrane wcześniej z redukcji za LinkOut.

W związku z tym, wydaje się iż obecne nerwowe podnoszenie cen na GP mija się z celem. W razie konieczności będziemy dodatkowo reagować ale zawsze tylko globalnie.
Dodano: 26-02-2014 16:45
twydra
Zarejestrowany: 16-05-2012
Wiadomo już jaki procent domen ucierpiał?
Z domen jakie linkowały mój serwis (tylko got) 35% ma site=0
Dodano: 26-02-2014 18:11
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
fakt tez sporo oberwałem, ale jak widać jeśli ktos w coś uderza to to jest skuteczne

z tego wszystko nalezy wyciągnąć wniosek, fakt mozna za system na stronie odstać BANA ale jeśli tak się dzieje i google walczy z czymś to to jest skuteczne do pozycjonowania stron
Dodano: 27-02-2014 12:03
innomedgroup
Zarejestrowany: 22-07-2012
25 lutego - 39 tys. domen w systemie. na tą chwilę 33 tys. 2 dni.
Dodano: 27-02-2014 12:39
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Poziom banów z pierwszego komunikatu był prawie bezbłędny a na jego podstawie można oszacować ich ostateczną ilość dla całego systemu która wyniesie około 30%. Czyli jak kolega wcześniej wspomniał z 39k pozostanie ok 27k domen spełniających kryteria Google.

W ciągu 48h z systemu zostaną usunięte wszystkie niespełniające kryteriów systemu serwisy - generalnie wzmocniliśmy moce dzięki którym cała akcja została przeprowadzona wręcz ekspresowo aby jak najszybciej emitować linki systemowe tylko na wartościowych domenach. (Dla pewności każda wyindeksowana domena jest sprawdzana x2).

Moc systemu kierowana jest w pierwszej kolejności:
- flagowanie i deaktywacja
- MDD (nowe zasoby wciągamy x2-3 na dobę)
- aktualizacja zasobów

Część kont użytkowników polegała w ponad 90%, inne zostały dotknięte śladowo - co ciekawe strony z PageRank został dotknięte najmniej a system GotLink z takich w dużym stopniu się składa - na szczęście najbardziej aktywne konta zostały zasilone już nawet 1000-em nowych domen.

----------
Czy kilku z większych użytkowników mogłoby przedstawić sytuację z innego systemu na temat tamtejszego poziomu destrukcji? Z PW mam głosy o 50%, a nawet 100% banowalności w związku z czym zostały zawieszone deaktywacje w celu utrzymania systemu - tym samym czy taki system ciągle będzie emitował linki systemowe na tych zbanowanych domenach?
Dodano: 27-02-2014 13:12
innomedgroup
Zarejestrowany: 22-07-2012
Czy zawieszenie dezaktywacji nie wpłynie na skuteczność systemu? Wiem, że dla niektórych będzie masakra po banach, jednak z punktu widzenia linkującego wolałbym nie być linkowany ze zbanowanych stron.
Dodano: 27-02-2014 13:38
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
O tyle jest to dziwne że zawsze optowali za opcją "jakości i zerem pustych punktów" więc ciekawe co się tam wydarzyło - dlatego informacje o poziomie tamtejszych banów rzuciłyby nam jakieś światło w tej sprawie. Nie ma opcji żeby Google wszystko zbanowało (bo i u nas mamy w szeregach usera mającego 5k domen u którego ilość banów to tylko kilka sztuk) ale pytanie jak głęboki to był poziom a od tego już tylko krok do oceny ostatnich zmian w GotLink'u chociażby w kwestii subdomen czy linkout.

A teraz mając wyniki z dzisiejszego monitoringu przeanalizujmy wyniki po dwóch dniach od nałożenia banów w stosunku do poprzedniego miesiąca:

http://www.editer.pl/fotka/68752a4991edd91d871c1513915cc8d5_1.jpg

Po eliminacji serwisów nie spełniających kryteriów Google:

http://www.editer.pl/fotka/b3d51405c971a3b51bd5e4c344d08d13_1.jpg
Dodano: 28-02-2014 17:21
elsajko
Zarejestrowany: 10-05-2009
Pytanie do wydawców, dalej wam lecą nowe bany czy już koniec fali? U mnie chyba koniec.
Dodano: 28-02-2014 17:30
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Juto rano dopiero kończymy sprawdzanie więc do tego czasu na pewno będą lecieć no chyba że akurat na danym koncie już zostało wszystko sprawdzone to owszem, może już nie być ;P
Dodano: 01-03-2014 09:29
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
http://vimeo.com/36137195

coś na rozluźnienie sytuacji :)
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1 2