nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » Aktualności GotLink.pl
Korekcyjne zmiany wynagradzania w 2014r.

Dodano: 20-11-2013 01:37
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Witajcie,

Zgodnie z zapowiedzią w poprzednim komunikacie poniżej przedstawimy zmiany wynagradzania na najbliższe pół roku (w tym okresie następuje też eliminacja subdomen opisana w innym wątku w celu dbania o jakość i moc systemu) - zmiana jest nazwana kosmetyczną gdyż nie zmienia łącznej podaży punktów w systemie a jedynie wpływa na proporcje uzyskiwanych punktów z różnego tytułu bonusów które stanowią główne źródło wynagrodzenia za wartościowe domeny w systemie SeoMatik.pl :)

Korekta wdrażana jest w 3 obszarach:
- bonus stażowy od dnia 20.11.2013 roku dopisywany do konta jest po 7 dniach od dodania domeny do systemu a nie jak do tej pory po 30;
- wartość bonusu PageRank obniżona zostanie o 1k pkt od 5.01.2014 roku dla każdego poziomu PR z przedziału 1-5 w związku z zaprzestaniem promowania tego parametru w innych swlach rotacyjnych;
- bonus dla domen TLD od 20.11.2013 wyniesie po zmianie 1500 pkt (obecnie 3000) a dla domen funkcjonalnych 1000 punktów (obecnie 1500).

Przeliczenie bonusu stażowego trwa natomiast przeliczenie dla pozostałych zmian trwać będzie od ww terminów przez okres 5 miesięcy proporcjonalnie do czasu dzięki czemu przez najbliższe 6 miesięcy nowo dodawane domeny będą mogły nadal korzystać z bonusów o wyższej wartości a niżeli już obecnie wdrożone w regulaminie systemu. Zmiana jest maksymalnie wyważona i nie wpływająca negatywnie na podaż punktów dostępnych na Giełdzie Punktów.

Przesunięcie punktacji przy dzisiejszych ilościach i parametrach zasobów systemowych pokryje koszta nowo wprowadzonej Premii dla aktywnych serwisów (20mln pkt) a w pozostałej części zasili punktację podstawową domen. :)
Dodano: 20-11-2013 01:37
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
A teraz postarajmy się dokonać kalkulacji wynagrodzenia według nowych zasad analizując portal promujący 5 linków systemowych na minimum 3000 zaindeksowanych podstron w Google.

Nie licząc punktacji podstawowej, serwis uzyska wynagrodzenie:
- z bonusu stażowego dodatkowe 3000pkt (max. 4687pkt);
- z bonus za ilość linków systemowych dodatkowe 1500pkt (max. 2343pkt);
- z bonus za dodatkowy tekst przed/po linku dodatkowe 1500pkt (max. 2343pkt);

Na ten moment mamy już praktycznie gwarantowane 9373 punktów do uzyskania przez każdy serwis posiadający zaindeksowanych minimum 3000 podstron w Google ale dochodzą nam jeszcze dodatkowe punkty w zależności od parametrów jakościowych takich jak:

- unikalne IP
• dodatkowe 1500pkt (max. 2343pkt)

- rodzaj domeny:
• TLD (np. .pl, .eu, .com) - dodatkowe 1500pkt (max. 2343pkt)
• Funkcjonalne - dodatkowe 1000pkt (max. 1562pkt)
• Regionalne - dodatkowe 500pkt (max. 781pkt)

- PageRank serwisu:
• Pr=1 - 1000pkt (max. 1562pkt),
• Pr=2 - 2000pkt (max. 3125pkt),
• Pr=3 - 3000pkt (max. 4687pkt),
• Pr=4 - 4000pkt (max. 6250pkt),
• Pr=5 - 5000pkt (max. 7812pkt),
...

Dokładnie licząc, uzyskanie dla wartościowej domeny ponad 20.000 punktów z samych bonusów nie stanowi najmniejszego kłopotu do którego zostanie doliczona punktacja podstawowa oraz premia za aktywną domenę.

http://www.editer.pl/fotka/9929a19b6a371297d60c0560cc6cfa74_1.jpg

To wszystko przy uwzględnieniu że z każdego 1000 punktów tylko w systemie GotLink.pl generowanych jest aż 40 pobrań jest atrakcyjną propozycją dla właścicieli wartościowych serwisów :)
Dodano: 27-11-2013 23:06
slaveh
Zarejestrowany: 16-09-2008
pozycjonowanie po ostatniej aktualizacji google staje się niemożliwe systemem gotlink. testuje też seomatica i również cieżko. przejrzałem wiele zaplecz z golinka i zaplecz z seomatika, wiekszość to naprawdę mało atrakcyjne strony. trzeba czym prędzej wziąść się do poprawy jakości zaplecz ktore dodają ludzie do systemu.

wiekszość dodaje jak najwięcej mało wartościowych stron zeby miec sporo punktów ktore mogą sprzedać, jednak na dłuższą mete nie zda to egzaminu gdyż jak nie bedzie efeków w postaci pozycji to ludzie też nie bedą kupować punktów.

zastanówmy się wszyscy co zrobić zeby strony dodawane do gotlinka były wartościowe. oczywiście jeśli chodzi o subdomeny to zgadzam się trzeba je czym prędzej usunać. moze trzeba również zobaczyć ile niektore zaplecza posiadają linków wychodzących? bo niektorzy to umieszczają ile się da z tego co widzę.

żeby system był dobry musi miec dobre zaplecze.
Dodano: 28-11-2013 00:33
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Zgodnie ze statystykami:
39165 serwisów - do 4 linków wychodzących obcych;
2457 serwisów - do 9 linków wychodzących obcych;
814 serwisów - powyżej 9 linków wychodzących obcych.

Zestawione i porównane kryteria systemowe:
http://www.editer.pl/fotka/3709c6e42e2f7ba307f5017c78840539_1.jpg

Zestawienie zawiera również zapowiedzianą zmianę podniesienia kryteriów odnośnie linków wychodzących.

Jak widać, w przeciwieństwie do konkurencji rezygnujemy z subdomen a premiujemy PageRank oraz większą wagę przywiązujemy do linków wychodzących - w paczkach systemowych jest o blisko połowę mniej linków rotujących się w ramach domeny oraz zebraliśmy z rynku najwartościowsze domeny z parametrami PageRank oraz unikalnym IP co przedstawia zestawienie systemów.
Dodano: 17-04-2014 22:45
Użytkownik usunięty Wszystko Ok ale premiowanie PR dyskusyjne, już nie te czasy by miał jakieś znaczenie lepiej skupcie się na tym co naprawdę ważne BL itp :)
Dodano: 18-04-2014 00:15
elsajko
Zarejestrowany: 10-05-2009
Ja też jestem za tym by iśc z duchem czasu i zrezygnować z archaicznego PR:) Po co się chwalić ile jest w systemie stron z PR. Kogo to obchodzi teraz. Za jakiś czas nagle google to wyłączy i będzie ból. Lepiej stopniowo zacząc się wycofywać.
Dodano: 18-04-2014 10:14
logicsearch
Zarejestrowany: 24-06-2009
Wybaczcie mi, ale dla mnie PR to wciąż jeden z ważniejszych czynników. Nie przypadkowo Statlink się na nim opiera i tylko jak domena straci PR, to od razu wylatuje z tego systemu.

Samemu sprzedaję wiele domen i żaden pozycjoner nie kupuje u mnie domeny z PR=0 pod zaplecze. W moim odczuciu PR w ostatnich miesiącach nawet zyskał na wartości, gdyż wiele domen go straciło. Te, które go utrzymały wydają się być serwisami wysokiej jakości docenionymi przez Google.

Jeśli chodzi o samego Gotlink, to wolałbym być linkowany w systemie z domen o site 100-500 z PR 1, niż otrzymywać znacznie więcej linków ale z domen o site 5000-10000 i PR=0. Niestety obecnie system stawia wszystko na wysoki site i dług staż, co dla mnie nie jest pochodną jakości.
Dodano: 18-04-2014 10:18
punkty24h
Zarejestrowany: 03-01-2011
Jakby co to ja to wyżej pisałem z niewłaściwego konta :)
Dodano: 18-04-2014 18:44
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Jakby co to system stawia na PR=>1 i niezbyt wysoki site:
- im wyższy site tym przyrost wynagrodzenia za site spada
- tylko 3,1% zasobów posiada site >10000
- 22% zasobów posiada site >1000
- 78% zasobów posiada site <1000
- w systemie ponad 50% to PR=>1
:)
Dodano: 18-04-2014 22:25
elsajko
Zarejestrowany: 10-05-2009
Ok, wszystko fajnie a co brakiem PR dla nowych domen w ostatnim czasie. Mozliwe że już w ogóle nie dostaną.
Dodano: 18-04-2014 23:47
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Szczerze to patrząc po statach takich domen ciągle przybywa więc nawet się nikt z nas nie zastanawiał nad tym - pierwsze informacje o likwidacji PR słyszeliśmy od xanna parę lat temu ale póki co... to tylko on usunął z kryteriów ten czynniki gdyż takich stron w systemie już praktycznie nie posiadał - więc obecnie pozostał z pr0, subdomenami i farmami linków.

Póki co jesteśmy w systemach które parametr PR biorą pod uwagę i tak będzie dopóki Google tego nie zmieni a jeśli zmieni to PR zostanie zlikwidowany a punkty przesunięte do innych mierzalnych parametrów.

Póki co widać każdego dnia że PR jest przez Google aktualizowane.
Dodano: 19-04-2014 00:18
elsajko
Zarejestrowany: 10-05-2009
OK, mi chodziło głownie o to. Jeśli teoretyczne przesunięcie punktacji będzie proste to luz.
Dodano: 19-04-2014 08:23
innomedgroup
Zarejestrowany: 22-07-2012
Ja tam dostałem sygnał, że ktoś ostatnio uprawiał dodawanie stron na Domain Name Tasting — DNT. Po 14 dniach taka domena się "wyp....ła" no ale można było dorzucić ponownie następne domeny. Z automatem to nie jest problem.
Sądząc po statsach, czyni to user który ma największą liczbę punktów za DG. Ja mam ponad 2x mniej, ale za to punktów za staż przynajmniej 4x więcej.

Pewnie dlatego Administracja zmieniła wytyczne co do bonusu za domenę główną co stało się, także wg mnie kontrowersyjne.
___

Ja bym poddał pod dyskusję inne rozwiązanie. Bonusy za domenę główną powinny zostać na poziomie 1500/1000/500 (albo i więcej) ale (du dwa różne rozwiązania do wyboru):

1/ doliczać punkty po dodaniu domeny dopiero po 7 dniach od dodania do systemu.
2/ wprowadzić cięcie za ilość zdezaktywowanych stron w ciągu ostatniego miesiąca (cięcie max. 50-80% za ilość dezaktywacji większą niż 25%.

Wtedy działania z DNT nie mają sensu a system pozbywa się takich domen.
______

Słowo jeszcze nt. site - system zawsze promował strony o site >3000 dając dodatkowy bonus.

@elsajko
Brak PR dla wielu nowych domen jest naturalny - jeśli są nowe, to dopiero po paru miesiącach osiągną PR.
Pamiętać też należy, że była fala banów i google odfiltrowało megaspamstronki. Myślę, ze cześć z takich domen miała zbyt sztucznie zawyżany PR oraz było tam podpięte coś jeszcze oprócz GL (liczba linków wychodzących była wysoka).

Wg. niektórych w pozycjonowaniu dobrze jest mieć część zaplecza na którym PR dopiero wzrośnie - wzmacnia to efekty. Uważam, że system ma spełniać także taką rolę.
Dodano: 19-04-2014 11:58
punkty24h
Zarejestrowany: 03-01-2011
Przy dyskusji o PR pojawił się argument, że nowe domeny go nie dostają. Wydaje mi się, że to nawet dobrze, że na siłę nie da się już pędzić PR. Obecnie, by go zdobyć trzeba przechwycić domenę. Dzięki temu od razu z PR do systemu dochodzą domeny z historią na czym podwójnie zyskują użytkownicy.

Jeśli ktoś kupuje domenę po zaplecza, to poza samą tematyką strony zwraca uwagę na takie parametry jak: PR, wiek domeny, Majestic/Ahrefs. Na dzień dzisiejszy Gotlink nie bierze po uwagę właśnie wieku domeny, a jest to czynnik jak najbardziej godny uwagi.

Jeśliby wliczać do punktacji webarchive to zachęciłoby to większą ilość użytkowników do przechwytywania domen zamiast generowania świeżych adresów bez żadnej wiarygodności w Google. Ja osobiście wolałbym dopalać moje strony na 2-3 letnich domena, niż dopiero co kilka miesięcy temu zaindeksowanych.

Jeśli chodzi o DG, to ten bonus mógłby zniknąć, bo i tak nie ma większego znaczenia. Obecnie, by domena miała szansę się zwrócić, albo trzeba mieć naprawdę wysoki site, albo naładować po kilka subdomen. Dodatkowe kilkaset punktów nic tu nie zmienia.

P.S. Jeszcze dorzucę argument finansowy. Koszty przejmowania domen z historią są wyższe niż "generowania" świeżych adresów. Pomijam już czas potrzebny na odnajdywanie wartościowych domen. Warto byłoby to jakoś brać pod uwagę przy punktacji, bo jest to korzystne dla użytkowników.
Dodano: 19-04-2014 12:09
innomedgroup
Zarejestrowany: 22-07-2012
to racja - można by było wprowadzić odpowiedzi bonus za wiek domeny.
Dodano: 19-04-2014 12:48
clpik
Zarejestrowany: 27-03-2009
Ja rowniez uzywam web.archive do okreslenia wieku i sily domeny. To oczywiste ze domeny 'starsze' maja wiekszy trust u google. A takie z wiekiem i page rankiem obecnie sa nie do pokonania :)
Dodano: 19-04-2014 14:09
forvm
Zarejestrowany: 29-12-2008
Tak się zastanawiam nad tym "wiekiem domen". Moim zdaniem na chwile obecna dostępność takich domen jest spora. Z tego co zauważyłem to takie domeny mają czesto site=0. W sumie nie wiem czy wartość tych domen jest lepsza od "nowej".

Cena takiej domeny nie jest wyższa. Przecież można kupić po cenie rejestracji. Oczywiście można znaleźć oferty takich domen w wyższych cenach u handlarzy.
Dodano: 19-04-2014 14:39
punkty24h
Zarejestrowany: 03-01-2011
Domeny z site=0 i historią mogą być zbanowane, więc kupowanie ich to raczej wątpliwa inwestycja.

Wiek domeny w części przypadków może nie mieć przełożenie na jej zwiększoną moc. Tak samo jest jednak z podlinkowaniem strony słabymi linkami, co tylko poprawia parametry domeny na papierze, a może nawet grozić filtrem.

Najważniejsze jest to, że przejmując domeny z historią wpuszcza się do systemy zdywersyfikowane witryny podlinkowane z wielu źródeł. Takich domen wcale nie ma tak dużo, a bije się o nie cała branża pozycjonerska. Masowe zakupy nie będą możliwe w przeciwieństwie do standardowych zakupów, gdzie od ręki można kupić kilkaset domen regionalnych.

Osobiście skłaniałbym do przeniesieniu części punktów stażowych lub z DG na bonus za wiek domeny. Czy to już będzie w formie procentowej, czy może stałego bonusu, to już nie ma większego znaczenia.
Dodano: 19-04-2014 15:16
clpik
Zarejestrowany: 27-03-2009
bo najlepsza opcja jest powiazanie wieku + pr, wtedy wiadomo ze ta domena dla google jest cos warta.
Dodano: 19-04-2014 23:44
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
A wtedy taką domenę warto przedłużać, chociażby że daje większą szanse na utrzymanie jej w indeksie Google co oszczędza nasz portfel.

@innomedgroup, patrząc w regulamin to pośrednio można wnioskować że poprzez 2 bonusy takowa promocja następuje ale w skali całego systemu ma i tak niewielki udział w koszcie wynagradzania oraz na same zasoby... Z racji tego co piszesz oraz z wypowiedzi punkty24 można to zmienić aby wizualnie nie drażniło takie wynagrodzenie.

W momencie kiedy penalizujemy subdomeny (co w przyszłości może nabrać na sile) to bonus za DG właściwie nie ma racji bytu dlatego przyjmuje jedynie wartość symboliczną.

Patrząc od wewnątrz mamy wybitnie wielki udział zasobów PR, rewelacyjny wynik mamy też po stronie linkout, ale na przeciwległym biegunie jest BL - mimo iż bonus BL w połączeniu z linkout potrafi zwiększyć całkowitą punktację o 56%... to mało kto chce z tego skorzystać a przecież mówimy tu nawet o dodatkowych kilku tysiącach punktów za 1 domenę.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1 2 3