nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » O systemie
Jakie są zasady przyrostu ilości pobrań?

Dodano: 13-09-2013 12:45
Slawexsdz
Zarejestrowany: 16-11-2011
Witam.
Nie mogę zrozumieć sposobu zwiększania ilości pobrań dla linkowanych stron. Najpierw pobrania wzrastają bardzo szybko, potem zatrzymują się...

Oto mój przykład z życia: :) (nieco uproszczony)
Mam jedną grupę, składającą się z 400 serwisów. Przeznaczam na jej linkowanie 40k punktów. Statystycznie, od razu po dodaniu, ilość pobrań zaczyna się bardzo szybko zwiększać, by po 12 godzinach osiągnąć wartość 1000.

Tak na oko, przez jeden dzień, zostało podlinkowane 100 serwisów, czyli 1/4 zasobów mojej grupy. Dodam, że zmieniam w pierwszej kolejności link, a nie anchor, więc ogólnie 100 serwisów zostało podlinkowanych jednym anchorem.

Jak zachowa się system następnego dnia i z czego to wynika?
- czy liczba pobrań zwiększy się 2 krotnie?
- czy ta 1/4 stron przestanie być linkowana i linkowanie zostanie przeniesione na pozostałe strony?
- czy przy podczas usunięcia grupy strony od razu przestają być linkowane, czy linki znikają następnego dnia, po rotacji?
Dodano: 13-09-2013 13:10
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Witaj,

Ja również pozwolę sobie najpierw w uproszczony sposób odpowiedzieć :)

Otóż jeśli liczbę punktów przydzielonych na link podzielisz przez ilość pobrań uzyskiwanych z 1000pkt w systemie Gotlink.pl (koszt pobrania) to otrzymasz dzienną ilość pobrań którą uzyskasz dla tego linku z punktów które przydzieliłeś na ten link - przykład:

Przydzieliłeś 10.000pkt
Ilość pobrań z 1000pkt: 29 (statystyki systemu)
Wynik: 290 pobrań/24h

--------
A teraz pozwolę sobie skopiować z będących na forum innych wątków treść wynikającą z mechanizmu rozdziału linków:

Przyrost pobrań nie zmienia się proporcjonalnie do czasu gdyż GotLink.pl jest systemem tematycznym czyli nie tworzy wirtualnych pobrań proporcjonalnie do czasu, nie ustawia linków w kolejce do wysyłki itp wirtualnych rzeczy lecz w czasie rzeczywistym generuje pobrania w momencie zgłoszenia się tematycznie pasującej strony do linku i jest to podstawowy warunek. Drugim warunkiem w kolejności generowanych pobrań jest liczba przydzielonych punktów. Ostatecznie połączenie tych czynników w całość powoduje rozliczenie przydzielonych punktów każdego dnia do północy - dlatego porównywanie liczby pobrań może być dokonywane na zasadzie doba do doby.

--------------
I odpowiadając na dodatkowe pytania:
1) następnego dnia co do zasady liczba pobrań zwiększy się o taką ilość jaka była wygenerowana dnia pierwszego
2) tak, jeśli jest to ML to kolejnego dnia będą tworzone pobrania dla kolejnych kombinacji linków
3) po usunięciu linków pobrania przestają być tworzone a linki wysłane na strony systemowe emitowane będą do czasu aż strony na których się znajdują zgłoszą się do systemu po kolejną paczkę ze świeżymi linkami.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1