nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » Aktualności GotLink.pl
Upgrade - opcja bold i regulamin

Dodano: 03-06-2013 23:50
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Zgodnie z kolejną propozycją, w dniu dzisiejszym dokonaliśmy upgrad'u opcji bold. Od teraz możliwe jest nie tylko jej włączenie bądź wyłączenie dla danego linku ale nawet możecie dokładnie określić procent linków pogrubionych :)

Koszt pogrubienia naliczany jest tylko dla faktycznie emitowanych linków z pogrubieniem a nie dla wszystkich z aktywną opcją bold. Wszystkie linki które do tej pory posiadały aktywną opcję bold, po upgradzie poziom został im ustawiony na 100% - dla systemu domyślny poziom pogrubienia to 50%.

Opcja dostępna w:
- formularzu dodawania linków
- edycji linków
- masowej zmianie opcji linków
- import/eksport linków
- API

Przy okazji informujemy że został zrealizowany cel w postaci uzyskania wysokiego udziału wartościowych zasobów w systemie pod względem PR/DG/IP i w najbliższych czasie przejdziemy z agresywnej polityki pozyskiwania serwisów o ww. parametrach do neutralnej co będzie skutkowało zmianą poziomów bonusów prezentowaną w regulaminie systemu - celem oczywiście jest zachowanie odpowiednich zależności pomiędzy cenami punktów (do 50zł), kosztów pobrania (powyżej 20 pobrań z 1000pkt) oraz wielkości paczek z linkami (do 150 sztuk).
Dodano: 07-06-2013 21:44
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Jako Administracja od zawsze dbamy o stabilność cen aby i osoby linkujące nie były zaskakiwane skokami cen o 100-200% jak to bywa w różnych innych systemach jak również osoby tworzące zaplecza - np. u konkurencji spadek o 85%, ale rożne systemy mają różna politykę.

Nasza jest taka aby zachować jak największą stabilność przy jak największej jakości. Cóż można było zrobić obecnie? Np pozwolić spaść cenom do 10zł, tym samym kosztowi pobrania zwiększyć się o kilkaset procent przez co ilość pobrań spadłaby o powiedzmy 75%.

Więc pytanie brzmi czy wszyscy użytkownicy systemu powinni doznać szoku w każdym z tych parametrów? Czy sprzedawcy mieliby utracić 75% swoich zysków a linkujący 75% pobrań? - brak zmiany właśnie by to oznaczał.

Praktycznie zmiana jest stabilizująca rynek, stabilizująca parametry, wyrównująca.

Przykład:
Czy posiadasz 2mln pkt i sprzedajesz je po 25zł/100k...
Czy posiadasz 1mln pkt i sprzedajesz je po 50zł/100k...
..to osiągasz ten sam przychód.

Czy posiadasz 2mln pkt i linkujesz generując pobrania o koszcie 100pkt...
Czy posiadasz 1mln pkt i linkujesz generując pobrania o koszcie 50pkt...
...to generujesz tą samą ilość pobrań.

Jak widzicie wszelkie zmiany Administracyjne prowadzą do stabilności systemu a polityka taka jest prowadzona od 6 lat co pozwala zachować stabilność dla wszystkich uczestników GotLink.pl Jak zwykle zachęcamy do śledzenia punktacji w regulaminie.

@ap_seo, każda zmiana w regulaminie... nie mniej niż 30 dni.
@ap_seo - seomatik - nie możesz mieć mniej punktów niż miałeś ok tygodnia temu - tam trwa przeliczenie po goldowaniu.
@tosia, to jest informacja o bold i regulaminie o czym mówi temat wątku.
@marcinw, co do zasady unikalne IP z jednej klasy niestety nic nie wnoszą do systemu w kontekście wzrostu mocy dlatego wychodzimy z tak intensywnego promowania tym bonusem przeznaczając punkty na punktacje podstawową - celem systemu nie jest bicie rekordów ilości unikalnych IP. Premiowanie tych samych klas kosztem punktacji podstawowej mija się z celem - dlatego bonus będzie posiadał niższą wartość.

Zgodnie z komunikatem następuje przesuniecie punktacji w systemie - obecnie z kierunku punktacji bonusowej do podstawowej (wcześniej na odwrót) a prezentacja listy bonusów w zakładce serwisy przedstawia prawdopodobna punktacje która będzie obowiązywała w systemie dla tych bonusów za kilka miesięcy.

W krótkim terminie punktacja dla bonusów nie będzie niższa niż ta prezentowana w regulaminie - po osiągnięciu przez bonusy takich poziomów jakie są obecnie prezentowane, punktacja podstawowa wzrośnie szacunkowo o 14% dla wszystkich stron w systemie - po powrocie bonusów do wartości przedstawionych w zakładce serwisy, punktacja podstawowa wzrośnie łącznie o 43%.

ps.
Pozwolimy sobie czyścić Wasze pytania w tym wątku pozostawiając nasze odpowiedzi gdyż wątek będzie zapewne żył około pół roku więc troszkę się może nazbierać informacji i dobrze będzie dla nowo czytających gdy pozostaną tylko konkretne wiadomości.

@innomedgrup, szczerze wątpię aby klienci którzy ustalali ceny zakupu rok temu np. po 70zł kontynuowali współpracę po tych cenach skoro mogą mieć obecnie po 35zł a za 3 m-ce będą mogli kupić po 20zł a dalszy wzrost proporcji domen z najwyższymi parametrami spowoduje zapewne dalsze zejście z cenami co tak naprawdę i tak do niczego nie prowadzi bo to jest błędne koło - nadwyżka punktów > więcej pobrań > wzrost kosztu pobrania > spadek ceny > produkcja kolejnych nadwyżek punktów...
Więc tak jak we wcześniejszym przykładzie:
- 1 mln pkt p0 100zł/100k = 1000zł
- 2 mln pkt po 50zł/100k = 1000zł
- 4 mln pkt po 25zł/100k = 1000zł
i pytanie dokąd miałoby to spadać tak naprawdę nic nie zmieniając - dlatego od zawsze system stabilizuje cenę w granicach 50-100zł aby użytkownicy kupujący punkty i linkujący nie musieli w sposób ciągły dokonywać przeliczeń ilości pobrań/kosztu a sprzedawcy punktów nie traci klientów z powodu skoków cen jak to widzieliśmy u konkurencji w zakresie 50-500zł. Jak to jest oczywiste nie trzeba chyba przekonywać bo wystarczy przypomnieć że w zeszłym roku mieliśmy odwrotną sytuację gdy ceny wymykały się spod kontroli górą i trzeba było szybko wprowadzać dodatkowe bonusy w celu zaspokojenia popytu.

Pewne w takiej kalkulacji jest to że jeśli określone proporcje punktów powodują większe wynagrodzenie w punktacji podstawowej to wykorzystanie takich punktów jest większe na własny użytek co obniża podaż na rynku- natomiast przesuwanie punktów z punktacji podstawowej do bonusów powoduje zwiększenie podaży na rynku. I dzięki temu można w pewnym stopniu regulować widełki cenowe nie ingerując w ogólną liczbę punktów w systemie w stosunku do liczby domen co zapewnia równowagę dla obu stron na rynku.

@raflas, zmiany były w tempie nie szybszym niż prezentowane w regulaminie systemu - w związku z tym iż takowa sytuacja nie każdemu pasowała obecnie zmiany można obserwować jedynie na domenach i ich składowych punktacji.

@ap_seo, zmiana nie jest planowana ale trwa od kilku tygodni. System nie ujmuje punktów z systemu więc ciężko zrekompensować z czegoś z czego nie ma żadnych nadwyżek - one trafiają do punktacji podstawowej tak jak wcześniej trafiały z podstawowej do bonusowej. Dodatkowo, nowo dodawane domeny mogą korzystać z wyższych bonusów które będą obowiązywały jeszcze przez dłuższy czas.

@marcinw, wystarczy że spiszesz sobie parametry serwisów: id, poziom site, liczbę otrzymanych punktów podstawowych i spokojnie porównasz po kolejnym komunikacie o zasileniu punktacji podstawowej o następne 7%. Bo wszelkie Twoje insynuacje są nie na miejscu gdyż opierasz się na "wydaje mi się" a faktem jest że obecna punktacja podstawowa byłaby niższa o 7% gdyby przeliczenia nie było.

Proponuje abyś logicznie wytłumaczył jaka jest różnica między dużymi graczami a małymi w punktach i cenach bo niestety nie zrozumiałem. W poście 07-06-2013 21:44 zostały dokładnie wyjaśnione zależności pomiędzy cenami, ilościami punktów a pobraniami. Dlatego Twoja teza że że najwięksi gracze mieli wpływ na decyzję jest bezpodstawna gdyż właśnie duży gracz dysponował całą paletą bonusów z PR, IP, TLD - więc redukcja tych bonusów i przekazanie ich do punktacji podstawowej dla wszystkich użytkowników powoduje że Ci najwięksi dysponujący całym wachlarzem bonusów nie są beneficjentem zmian.

"To taka akcja wytrzepania leszczy i podbicia ceny" - a czym była akcja przekierowania punktacji podstawowej do bonusowej rok temu? - rozumiem że wtedy usilnie zbijaliśmy tym cenę...

Ps. Podając punktacje za domeny łącznie podajesz wartości z bonusami. Punktacje za PP masz prezentowaną na liście serwisów - możesz kliknąć w podsumowanie.

(kopia postu z pio) Witaj,
Pozwolę sobie szybko dokonać małej kalkulacji na najbliższe pół roku na przykładzie:
- bonusu za IP, różnica w punktacji tydzień do tygodnia max 2% wartości bazowej (na minus) dla domen korzystających z tego bonusu.
- punktacji podstawowej (PP), różnica minimalna miesiąc do miesiąca 6,1% wartości bazowej (na plus) dla wszystkich domen w systemie.

Takimi małym kroczkami przeliczenia zakończą się na koniec grudnia tak aby z jednej strony obecne domeny nie odczuwały gwałtownych skoków a z drugiej aby nowo dodawane serwisy mogły korzystać z wyższych bonusów jeszcze nawet przez kolejne pół roku.

@marcinw, to oblicz ile tak ostatecznie tych punktów ubyło Ci procentowo na koncie i ja się wtedy konkretnie do tego odniosę.

Bo tak suchymi wartościami rzucać jest trochę bez sensu gdyż:
w maju ceny na GP były nawet po 29zł, obecnie minimum po 42zł - czyli wzrost o 44%.

Na koncie zanotowałeś spadek o 15% a cena wzrosła o 44% - straciłeś czy zyskałeś?

Druga sytuacja:
Obecnie z PP masz 746 139pkt - gdyby nie bonusy wprowadzone rok temu miałbyś ich ok 2 mln (PP). Rożnica by w całości pokryła całość Twoich bonusów.

A więc jak widzisz Twoja strata jest tylko teoretyczna bo w praktyce wychodzi zysk.

@innomedgroup, bonus za IP spadł z 5000 na 4300 - różnica ok 15%.
Jaka masz pewność że dalszy napływ domen z IP nie sprowadziłby cen z 29 do 19zł? - dzisiaj są po 42zł

Panowie, zastanówcie się co wy lobbujecie bo wszystko wskazuje że koniecznie chcielibyście obciąć gałąź na której siedzicie nie rozumiejąc chyba do końca zależność pomiędzy ilościami punktów, cenami, kosztem pobrania.
Przykład:
Czy posiadasz 2mln pkt i sprzedajesz je po 25zł/100k...
Czy posiadasz 1mln pkt i sprzedajesz je po 50zł/100k...
..to osiągasz ten sam przychód.

Czy posiadasz 2mln pkt i linkujesz generując pobrania o koszcie 100pkt...
Czy posiadasz 1mln pkt i linkujesz generując pobrania o koszcie 50pkt...
...to generujesz tą samą ilość pobrań.

Obecnie spadek punktacji bonusów to 15%, wzrost PP o 7% - realny spadek ok 10%. Wzrost najniższej ceny na GP to 44%. Argument że nikt nie sprzedawał taniej niż 30zł nie jest trafny - bo nie sprzedawaliście w maju ale w lipcu nikt by już od Was drożej nie kupił skoro na początku czerwca ceny transakcyjne były po 20zł. I Wasze wyliczenia byłyby okey, gdybyście ciągle sprzedawali punkty w cenach sprzed pół roku.

I proszę uwzględnić spadek SITE w ostatnich tygodniach o 5% który wpływa na obniżenie PP - czyli przepisanie 7% punktacji z bonusów zneutralizowało spadek PP.

@innomedgroup - wysłałem do techników zapytanie odnośnie bonusu tego usera o którym wspominasz że miał 19mln a teraz ma 14mln... aby sprawdzili historię na koncie bo wydaje mi się że mijasz się z prawdą.
3 czerwca, czyli przed zmianami, 16.521.459 :)
Dlatego proszę, nie koloryzujmy tylko trzymajmy się swoich kont, rzeczywistych zmian, matematyki i faktów.
Dodano: 18-06-2013 00:31
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Trwa naliczanie dodatkowych 7% dodatkowej punktacji podstawowej pochodzącej z punktacji bonusowej (72h).
Dodano: 01-07-2013 08:34
ap_seo
Zarejestrowany: 29-01-2010
widzę twarde stanowisko,
szkoda drogi Gotlinku, ze nie zwróciłeś uwagi na moje (i nie tylko) wyliczenia...
może dla niektórych zmiany de facto okażą się korzystne, ale byli tez tacy którzy zainwestowali w unikalne IP, oraz domenę główną a stawiali tam jakieś małe stronki ok 100 podstron byleby tylko nie było cięcia punktów; w takim układzie niestety obawiam się spadki będą dość znaczne
Dodano: 01-07-2013 09:40
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
@ap_seo, dla całego konta przez pół roku punktacja obniży Ci się o ok 300k - to strata punktowa która będzie zniwelowana przez utrzymanie cen oraz utrzymywanie wyższego bonusu za IP od docelowego przez kolejne miesiące dzięki czemu nowe strony będą z niego korzystały (jak i obecne).

To nie kwestia kaprysu lecz zakończenie i wycofanie się w okresie pół roku z wyższych bonusów w celu utrzymania stabilności np. kosztów pobrania tak aby użytkownicy nie musieli z każdym miesiącem podnosić ilości punktów na frazy aby osiągać tą samą ilość pobrań jaką mieli w poprzednim miesiącu jak i również ochrona interesów sprzedawców aby nie musieli z każdym miesiącem obniżać ceny punktów (koszt zakupu domen i IP "stały" a ceny punktów z każdym miesiącem co raz niższe 79 > 69 > 59 > 49 > 39 > 29 co nie jest fajne - a to tylko z w powodu zmiany proporcji w wynagradzaniu) - nie wiem czy zwróciłeś właśnie uwagę na te argumenty.

ap_seo, na czyje wyliczenia nie zwróciłem uwagi? - dla użytkowników posiadających domeny z różnymi bonusami i parametrami ta zmiana kompletnie nic nie zmienia w połączeniu z cenami i kosztami pobrań.
Dodano: 01-07-2013 10:10
internetowapromocja
Zarejestrowany: 07-03-2013
Zanim się odniosę do reszty postu, szanowny GLA - zauważ, że cena "ofertowa" na giełdzie nie jest ostatecznie dobrym wyznacznikiem, ponieważ oferty od userów bez gwiazdek są:
a) małe (po 100k)
b) rzadko kto to kupuje (niepewny sprzedawca)
c) zawsze się znajdzie ktoś, kto sprzeda drobną ilość za pół ceny, bo jak nie może sprzedać od 2-3 miesięcy, to woli zarobić cokolwiek

Może zjazd ceny jest spowodowany słabszą skutecznością systemu? Pamiętam, jak 1k punktów generowało jeszcze w tym roku 34 (do sprawdzenia) pobrania, teraz 20. A więc spadek o ~40%

Co do max ilości pkt za IP - może i pomyliłem, jednak faktem jest, że punktacja znacząco spadła (.. spada i spadać będzie) i to chyba koniec dużej ilości IP w systemie.

Zmiana punktacji za główne to na pewno nie zachęta do przedłużania domen (a chyba staż domen jest ważny dla systemu) i poziom 5000 / główna pozwala przedłużyć domenę. Przy <4000 jest to już nieopłacalne.

I ogólnie taka duża zmiana zasad w trakcie gry to duży spadek zaufania. U mnie spadek średniej punktacji za stronę w systemie wynosi >15%, co musiałem zrekompensować nowymi stronami. Wymuszona inwestycja. Inaczej miałbym mnóstwo zerwanych przelewów i dużą stratę.

Zmiany powinny dotyczyć nowych stron w systemie, a punktacja za stare powinna się utrzymać - takie widzę rozwiązanie.
Dodano: 01-07-2013 11:25
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
internetowapromocja, a no właśnie dostrzegłeś sens tej zmiany bo piszesz "wymuszona inwestycja" - a gdybyś w sierpniu sprzedawał punkty po 19zł to wtedy wymuszonej inwestycji byś nie robił? - pewnie nie bo powiedziałbyś że się nie opłaca bo bonus za IP powinien wtedy wynosić 10000pkt przy takich cenach punktów, zgadza się?

Wzrost kosztu pobrania linku to też zmiana zasad gry ktoś mógłby powiedzieć - czyli albo Ty jesteś niezadowolony albo Twój kupujący - nigdy nie będzie tak że zyskają obie strony lecz jedynie jedna kosztem drugiej.

Poważnie uważasz że zjazd ceny to efekt spadku skuteczności? - bo jeśli tak to wnioskować można że eliminacja subdomen, przyrost domen tld, IP, PR przekłada się na spadek mocy. Najgorsze jest znowu gdybanie nawet jak wiemy że tak nie jest a jeśli jest to może faktycznie potwierdzasz nasze testy że IP z tej samej klasy nie wiele daje i jak najszybciej trzeba z niego wyjść zamiast czekać i premiować je przez kolejne pół roku. A realnie spadek ceny to efekt średniego wzrostu wynagradzania domeny o 160% - czyli właśnie takiego rozwodnienia ceny który powoduje że z każdym miesiącem zysk z Twoich zainwestowanych pieniędzy w dodatkowe parametry się kurczył.

Zauważ dodatkowo że brak zmian doprowadziłby do wzrostu kosztu pobrania i dalszego spadku ceny - czy to byłoby dobre rozwiązanie? Jestem przekonany że nawet jeśli sam nie wierzysz to przy posiadaniu 10mln pkt i sprzedaży ich po 29zł osiągniesz ten sam przychód sprzedając 5 mln pkt po 58zł.

Premiowanie IP z tej samej klasy to tylko chwyt PR (tak samo jak BL wg MS [oczywiście u nas tego nie ma, korzystamy z OSE) nie przekładający się na wzrost mocy systemu stąd też była taka decyzja aby pod przykrywką IP nie zaniżać wartości punktów pochodzących z innych parametrów.

15% spadek punktacji zrekompensowałeś nowymi stronami - a gdyby nie spadek punktacji to czym byś zrekompensował sobie spadek cen? Też stronami o ile byś uznał że warto je jeszcze robić bo inflacja punktacji realnie pożera Twoje zyski gdyż koszt IP nie spadł zapewne w ostatnim czasie o 50%.

Jeśli ktoś uważa że spadek punktacji o 30% jest gorszy niż spadek cen punktów o 60% to trudno mi z tym dyskutować. Zauważ że cena ofertowa na GP nie jest ostateczna i jeśli pojawiają się transakcje 10mln po 25zł to już wtedy mówimy o realnych cenach do których musiałbyś samemu zejść w kolejnych miesiącach aby nie tracić na leżakowaniu punktów.

I w tym wszystkim nie chodzi też o ceny ale o sam proces że inflacja punktów powoduje wzrost kosztu pobrania a on powoduje spadek ceny - i to właśnie zatrzymaliśmy abyście w grudniu nie handlowali po 9zł. przy koszcie pobrania linku na poziomie 200pkt - bo to bez sensu.
Dodano: 01-07-2013 12:29
damian
Zarejestrowany: 28-07-2008
Nie mam wiele IP ale spróbuje Was pogodzić mimo, że dla mnie tego bonusu nigdy byc nie powinno. Realna cena dla mnie na dziś to 40 zeta. A dla IPców dałbym okres przejściowy zamiast pół roku to rok czasu co Wy na to?
Dodano: 01-07-2013 23:52
Patryk
Zarejestrowany: 07-07-2012
za GLA:
"Więc tak jak we wcześniejszym przykładzie:
- 1 mln pkt p0 100zł/100k = 1000zł
- 2 mln pkt po 50zł/100k = 1000zł
- 4 mln pkt po 25zł/100k = 1000zł"

Inwestuję we własne zaplecza (unikalne IP, TLD, staram się by miały unikalne treści, czasem backlinki i PR) i generuję punkty na użytek własny/firmy.
maj: ~750 tys
czerwiec: ~700 tys pkt
lipiec: ~620 tys pkt
A przez cały czas podstrony się generują, indeksują i google nie banuje. Stronki średnie - od kilku do kilkunastu tysięcy podstron.

Zmiany na lepsze? Dobre mi to. Administracja robi wszystko co może pod handlarzy, nie pod użytkowników.
Nie obchodzą mnie handlarze, ale nie lubię jak ktoś mi zabiera punkty. Taka zmiana ponad 15% boli.
Dodano: 02-07-2013 00:22
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Czyli wolałbyś gdyby jednak koszt pobrania wzrósł o 15%? - ilość punktów na koncie pozostałaby wysoka a pobrań byłoby mniej i zmuszony byłbyś z każdym wzrostem ilości domen z bonusami... zwiększać sobie ilość punktów dla każdego linku aby utrzymać stałą liczbę pobrań, tak?

Wystarczy się zastanowić logicznie, jeśli liczba domen nie rośnie a rośnie tylko ich jakość to jednocześnie rośnie koszt pobrania gdyż od jakości stron nie przybywa miejsca pod linki a jedynie punktów które muzą być zmienione na ciągle taka samą ilość wolnych miejsc na tych stronach - mnie naprawdę nie trzeba przekonywać do jednej ze stron kupujących (aby utrzymać koszt pobrania)/sprzedających (aby utrzymać wartość bonusów) ale matematyka jest jedna i po raz kolejny wytłumaczę zależność:

Czy posiadasz 2mln pkt i linkujesz generując pobrania o koszcie 100pkt...
Czy posiadasz 1mln pkt i linkujesz generując pobrania o koszcie 50pkt...
...to generujesz tą samą ilość pobrań.

Gdyby była tak możliwość to chętnie pozostawiłbym na Twoim koncie tyle punktów ile miałeś a jedynie koszt pobrania rósłby sobie do góry, niestety tak się nie da i trzeba pogodzić sprzedających i kupujących gdzieś po środku ale jeśli nie kupujesz i nie sprzedajesz to dla Ciebie zmiana jest neutralna bo dziś koszt pobrania masz ciągle po 50pkt a nie po 70pkt.
------------------------------

Tak jak pisze damian, jedynie można wydłużyć okres zmian ale automatycznie wzrośnie koszt pobrania i spadnie cena punktów bo ciągle rośnie średnia jakość dodawanych nowych stron więc warto się zastanowić czy wszyscy będą chcieli z każdym miesiącem bawić się w zmiany przydzielanych punktów dla linków aby utrzymać stałą liczbę pobrań... a na pewno będą z każdym miesiącem przerzucać się na tańsze oferty zakupu punktów. Wasza decyzja, nikomu dobrze na siłę nie zamierzamy robić jeśli nie odpowiada Wam obecna stabilność kosztowo-pobraniowa która jako jedyna gwarantuje stabilność systemu przy zmianie parametrów w Google site/pr oraz bl wg ose.
Dodano: 02-07-2013 10:30
innomedgroup
Zarejestrowany: 22-07-2012
@GLA - o to chodzi, jeśli system generuje 15% mniej pobrań - cena spada o 15%. Jeśli generuje zamiast 35 pobrań tylko 20 to naturalnym jest spadek średniej ceny "transakcyjnej" dla nowych transakcji z ok 65 na 40 zł. Może to wynika z osłabienia jakości stron, może z update'u Pandy (by google). Nie wiem, ale mam wrażenie, że cena uwzględnia jakość, która spadła.

Tak jak pisze Patryk - takie zmiany bolą. A jeśli dotyczą puli stron generujących pierwotnie 25 mln punktów, które nagle (w ciągu 3 tygodni) są warte 21 mln. Uwzględniając zmiany i docelowe wartości bonusów ostatecznie będą warte 15 mln.

Jeśli decydujecie się na podniesienie wartości złotówkowej punktów to wiedzcie, że jest to kosztem tych, który w dużym stopniu dostarczają punkty, bo występuje duże ryzyko zerwania przelewów.

PS. Dlaczego admini kasują posty z początku wątku, zaraz po wprowadzeniu zmian?
Dodano: 02-07-2013 11:31
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
@innomedgroup, nie chodzi o jakość która spadła lecz o rozwodnienie punktów które w poście wyżej zostało wyjaśnione:

"jeśli liczba domen nie rośnie a rośnie tylko ich jakość to jednocześnie rośnie koszt pobrania gdyż od jakości stron nie przybywa miejsca pod linki a jedynie punktów które muzą być zmienione na ciągle taka samą ilość wolnych miejsc na tych stronach" - a niestety po raz kolejny sugerujesz że właśnie wzrost stron z lepszymi parametrami osłabia system sugerując się spadkiem ceny a nie mechanizmami w matematyce i ekonomii.
Czy wzrost liczby domen na unikalnym IP z 5000 do 15000 Twoim zdaniem osłabiło o 50% system?
Czy wzrost liczby domen z PR z 5000 do 15000 Twoim zdaniem osłabiło o 50% system?
Czy premiowanie domen TLD osłabiło system?
Czy eliminacja subdomen osłabiło system?

Jeśli tak, to idąc Twoim tokiem myślenia trzeba jak najszybciej wycofać się z premiowania tego typu parametrów aby moc systemu wzrosła a tym samym ceny.

 A jeśli dotyczą puli stron generujących pierwotnie 25 mln punktów,
które nagle (w ciągu 3 tygodni) są warte 21 mln.
One są warte tyle samo, gdyż w przeliczeniu na pobrania uzyskujesz ich tyle samo.
Czy posiadasz 2mln pkt i linkujesz generując pobrania o koszcie 100pkt...
Czy posiadasz 1mln pkt i linkujesz generując pobrania o koszcie 50pkt...
...to generujesz tą samą ilość pobrań.

Posty są kasowane gdyż ciągle jest mowa o tym samym co już zostało wyjaśnione a obecnie głównie tłumaczone są tylko zasady ekonomii i matematyki...

Raz jeszcze powtórzę że gdyby była możliwość rozdzielenia mechanizmów dla osób które tych zasad nie rozumieją to zostałoby to wprowadzone tak aby tym osobom nie redukować punktacji a w zamian generować u nich wyższe koszty pobrania - niestety tak się nie da więc trzeba przysiąść tylko nad tą kalkulacją:

1)
Czy posiadasz 2mln pkt i linkujesz generując pobrania o koszcie 100pkt...
Czy posiadasz 1mln pkt i linkujesz generując pobrania o koszcie 50pkt...
...to generujesz tą samą ilość pobrań.
2)
Czy posiadasz 2mln pkt i sprzedajesz je po 25zł/100k...
Czy posiadasz 1mln pkt i sprzedajesz je po 50zł/100k...
..to osiągasz ten sam przychód.
Dodano: 02-07-2013 12:39
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Tak jak padła wcześniej propozycja, ścieżkę bonusu za IP można rozłożyć na więcej miesięcy, pytanie tylko na ile aby nie prowadzić zaraz kolejnego wątku iż "straciłem 15%" na kolejnym spadku cen punktów albo na ilości pobrań.
Dodano: 02-07-2013 16:54
magnesart
Zarejestrowany: 08-10-2008
Dziwią mnie te wszystkie przepychanki. W poprzednim miesiącu mieliśmy ostry spadek ceny wyłącznie ze względu na nadmiar punktów na rynku.

Wystarczyło, że na rynku pojawiło się dodatkowe 10% punktów, które przez kilka tygodni nie mogły znaleźć kupców, a spowodowało to spadek cen o 30-50%. Dzięki przywrócenie równowagi między popytem, a podażą znowu można spokojnie patrzeć do przodu i w miarę przewidywalnym środowisku inwestować w zaplecze.

Samemu mam dużo IP i ubolewam nad spadkiem bonusu, ale to i tak nie wielka cena za przywrócenie stabilizacji w systemie. Jeśli miałbym zaproponować rozwiązanie podnoszące jakość systemu, a zarazem nie zwiększające bonusów to optowałbym za przeniesieniem części bonusu IP w stronę C-klas. Jeśli padają stwierdzenia, że do systemu wiele nie wnoszą IP z tej samej klasy to warto byłoby wprowadzić np. ograniczenie maksymalnego bonusu IP dla danej C-klasy. Zaoszczędzoną górkę można by przekazać unikalnym IP z pozostałych klas.
Dodano: 04-07-2013 12:34
elsajko
Zarejestrowany: 10-05-2009
Dla mnie wielkim błędem była rezygnacja z zasady pierwszeństwa dla IP. Wtedy na danym IP nie siedziało jak teraz średnio po 3, 4 userów, a w niektórych przypadkach po 7-10 ale jeden, góra drugi który czekał że może pierwszy dostanie bana i zajmie jego miejsce:)
Wtedy rzeczywiście większość ipków była unikalna i duży bonus za IP miał sens.
Ale teraz już nie da się tego cofnąć, wszystkie seohostingi w Polsce są dodane do gotlinka:)

Nowi tego nie mogą nie wiedzieć ale tak chyba z rok temu ta zmiana weszła i zaczęło się obleganie niektórych adresów żeby wyskrobać marne 500pkt jako któryś z kolei user na adresie.

Może zwolnijcie cięcie IP, bo widzę że najwięcej jest o nich biadolenia, wiec widocznie to największy problem, a w zamian za to przyspieszcie cięcie za domeny główne?

Posiadanie wielu IP na wielu seohostingach to stałe koszty miesięczne. Posiadanie wielu DG to koszty z reguły ponoszone kilka razy w roku, bo z reguły kupuję się je w większych paczkach. Więc bardzie boli finansowo ucięcie bonusu za IP. A DG najwyżej się nie przedłuży.
Dodano: 04-07-2013 21:23
innomedgroup
Zarejestrowany: 22-07-2012
@GLA - ważne, żeby zmiany były poprzedzane informacją, aby można było się przygotować.
Dodano: 04-07-2013 23:26
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Trwa naliczanie dodatkowych 7% dodatkowej punktacji podstawowej (PP) pochodzącej z punktacji bonusowej (96h).

@elsajko, wydaje mi się że z tymi IP rozciągniemy zejście minimum do końca czerwca 2014 :)
Dodano: 05-07-2013 23:04
elsajko
Zarejestrowany: 10-05-2009
O ile procent spadnie bonus za IP ostatecznie? W przewidzianym okresie czasu? Do 1500 pkt jak jest w regulaminie?
Dodano: 06-07-2013 21:09
magnesart
Zarejestrowany: 08-10-2008
@elsajko Nie zgodzę się z Tobą co do zasady pierwszeństwa IP. Gdyby dalej ona istniała, to na każdym IP siedziałby tylko jeden użytkownik, a reszcie nie opłacałoby się budować zaplecze. Teraz siedzi kilku użytkowników, czyli mamy więcej stron w systemie i wzrasta jego moc. Dodatkowo te strony muszą zgarniać różne bonusy, bo z bonusu IP nie wyżyją.

@GLA Tak się zastanawiam ile mamy C-klas w Gotlinku? Może dałoby radę zamieścić ilość klas na wykresie IP.
Dodano: 08-07-2013 00:14
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
@elsajko, tak.
@magnesart, będzie od jutra na obecnym wykresie :)
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1 2