nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » O systemie
opensiteexplorer

Dodano: 02-10-2012 00:53
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
opensiteexplorer

Mam pytanko, może ktoś wie, jak szybko w tym zdobyć BL, niestety seomatik i gotlink bierze z nich dane (mówię niestety po ilości BL jakie mam dla stron), a mam niestety wiele stron gdzie ciągle pokazuje 0

majestic pokazuje normalne wartości, a tu lipa ciągle 0
Dodano: 02-10-2012 01:10
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Troszkę odbiegając od tematu:
http://www.seomoz.org/help/open-site-explorer-faq
Dodano: 02-10-2012 11:06
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
dzieki za link

ale w takim przypadku jak tam piszą nasze strony mogą nigdy nie być zliczone w OSE

"Większość nowych witryn i linki będą indeksowane przez naszych pająków i dostępnych w Mozscape i Open Site Explorer, w ciągu 60 dni, ale niektóre jeszcze dłużej dla wielu powodów, "

"Aktualizujemy naszą Mozscape Indeks co 4 tygodnie."

ja już mam 50% BL ponizej limitu w gocie i 70% w seomatiku dla swoich stron, gdy majestic pokazuje dla wielu wartość ponad 1000 linków zliczonych, i w majestic te wartości sa szybciej przeliczane

ogólnie spotkałem się z opinią na jakimś blogu iż OSE nie za bardzo ostatnio nadaje sie na polski podwórek SEO, nie iwem nie korzystam z niego to tylko jedna opinia, może ktoś ma inne zdanie, ale przy takich przeliczeniach czasowych nie wiem czy sensowne nie było by rozważenie korzystanie z innego narzędzie do sprawdzania BL, bo jak robimy strony do pozycjonowania szybciej załapią się na jakieś sprawdzenie przez bota OSE ale strony pod SWL mogą tego nigdy nei zrobić
Dodano: 02-10-2012 12:17
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Tak jak piszesz i tak jak zwykłem informować strony z ww powodu zwykle podlinkowane rotacją często wymogu nie spełniają - gdyż jak wiemy, BL z rotacji to nie BL, gdyż generalnie on nie istnieje.

Stąd też serwisy które ten poziom osiągają redukcji punktów nie otrzymują co jest dla nich premią w stosunku do pozostałych domen. Identyczna sytuacja byłaby gdyby sprawdzać innym narzędziem które zlicza BL których faktycznie nie ma i nie stosować redukcji dla żadnych serwisów a te najlepsze premiować.

Pytanie tylko co to by zmieniło poza faktem że mielibyśmy uwzględniać coś co nie istnieje a różnica punktacji pomiędzy tymi z BL niższymi i wyższymi byłaby na tym samym poziomie? Otóż te inne rozwiązanie oznaczałoby że trzeba byłoby podwoić liczbę punktów w systemie a obniżyć o połowę liczbę pobrań podnosząc jego koszt - jest to rozwiązanie zastosowane przez konkurencje co widać na statystykach systemu. Pytanie tylko po co kombinować gdy w rzeczywistości nic to nie zmieni. Jaki jest sens zliczać coś co nie istnieje i wywracać wszystko do góry nogami?

To już lepszym rozwiązaniem zamiast stosowania narzędzi wskazujących na nierzeczywiste wartości BL byłoby opieranie się tylko na samym poziomie SITE jak to robi inna konkurencja - czyli likwidujemy BL, punktacja rośnie o 100% a liczba pobrań spada o połowę - tylko wtedy największy koszt ponoszą wartościowe domeny gdyż nie mają przewagi punktowej nad pozostałymi.

P.s.
Top 50 BL uzyskuje wartości w zakresie 11557-187391 BL. Ale są to typowe serwisy pod użytkowników do których prowadzą w większości stałe linki.
Dodano: 03-10-2012 20:14
ap_seo
Zarejestrowany: 29-01-2010
z biegiem czasu doszedlem do wniosku ze ta "Wybrednosc" OSE da sie przezyc, natomiast wkurza mnie troche jego opieszalosc.. niektore strony ktore liczylem ze na poczatku wrzesnia bede miec zliczone BL do teraz maja u mnie 0;
plus fakt ze nie mozna samemu sprawdzic jak wyglada sprawa z BL (chyba ze sie ma zlota karte kredytowa:p)
Dodano: 04-10-2012 15:57
punkty24h
Zarejestrowany: 03-01-2011
Jestem zaskoczony używaniem terminu "nieistniejące linki". Dopalanie dynamicznymi systemami pozwala nierzadko wejść stronie do TOP10 nawet na średniokonkurencyje frazy. Potwierdza to tylko, że Google odnajduje takie linki i uznaje za wartościowe.

Obecny system premiowania za linkowanie wprowadza patologie. Dla odróżnienia niewielkiej ilości domen, które są naprawdę jakościowo dopalane, nie jesteśmy w stanie odróżnić domen dopalanych dynamicznie i wcale nie dopalanych. Powoduje to, że albo się naprawdę dobrze dopala domenę, albo poprzestaje się na indeksacji. Coś takiego na pewno nie zwiększy mocy systemu.

Najwłaściwszym systemem premiowania dopalania byłby taki, który nagradza najlepiej dopalane strony i karze te nie dopalane. Można by się pokusić o system, który nagradza za wysokie OSE i karze za niskie parametry Majestic.

Samu zastanawiam się, czy w ogóle nie możemy uznać domen z PR>0 za dobrze dopalane i przynajmniej tą kwestię pozostawić "obiektywnemu" Google. Jeśli naprawdę dopalanie jest jakościowe i skuteczne to na pewno dostanie się PR.
Dodano: 26-02-2014 13:08
Użytkownik usunięty Jak zaindeksować linki w opensiteexplorer?

Sprawa jest prosta:
Zakładasz nowe konto na twitterze, wrzucasz wpisy z linkami (max 5 linków w każdym wpisie) do konkretnych podstron, gdzie są linki do twoich stron.

Przykładowo piszesz: Great site: (i podajesz linki)

Następnie pingujesz konkretne wpisy (nie linka do twojego profilu na twitterze, tylko poszczególne wpisy, link do wpisu sprawdzasz klikając pod wpisem w Rozwiń=>Szczegóły).

Ja pinguję tym:
https://pingler.com/

lub Ping Machine jeśli mam hurtowe ilości:
http://www.thunderforbrains.com/free-internet-marketing-software/ping-machine-by-thunder-for-brains-pinging-software/#more-621

W liście stron, do których są wysyłane pingi w Ping Machine mam tylko te 3 strony:

http://blogsearch.google.com/ping/RPC2
http://rpc.weblogs.com/RPC2
http://rpc.pingomatic.com

OSE to wyłapuje (prawdopodobnie ściąga co jakiś czas feed z weblogs.com, a dokładniej:
http://www.weblogs.com/?action=home&contentTab=blogs)

Rzecz jasna chodzi tutaj o to, żeby opensiteexplorer zaindeksował powyżej 100 linków, jeśli masz więcej do strony to nie trzeba wszystkich wrzucać na twittera.

Choć nie zaszkodzi zapingować wszystkich, ale już bez wrzucania na twittera.

Zazwyczaj informacja w OSE o tym, że linki zostały zauważone pojawia się w ciągu godziny od zapingowania. Choć raz zdarzyło mi się, że informacja pojawiła się po 3 dniach, z datą z godziny wysłania pinga. Widać mieli jakieś opóźnienie być może przez Polaków :)

Czasem może zdarzyć się, że jakiś link nie zostanie zauważony. Dzieje się tak, ponieważ niektóre strony lub firmy hostingowe blokują bota OSE. U mnie zdarza się to zaledwie w kilku procentach linków.

Przy wrzucaniu większych ilości linków można skorzystać z:
https://hootsuite.com/plans

polecam ustawić, żeby wrzuciło nowe twity w jakimś przedziale czasowym powiedzmy godzinnym i potem to zapingować.

Rzecz jasna wpisy na twitterze po kilku godzinach trzeba skasować, gdyż bot OSE już je zauważył, a szkoda by było zarobić bana na konto.

Od pewnego czasu jest tak, że ose zauważa linki wrzucane na twittera, więc wpisów nawet nie trzeba pingować. Ot takie ułatwienie specjalnie dla nas pozycjonerów :)
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1