nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » O systemie
Zapytanie odnośnie naliczania punktów

Dodano: 02-09-2012 21:14
Użytkownik usunięty Witam serdecznie, ostatnio zanotowałem dość duży spadek dla mojego serwisu, a mianowicie aż o 8 tys. Chciałbym zapytać czym było to spowodowane? Mam także pytanie co obejmuje redukcja w podsumowaniu punktów.Gdyż liczbę punktów bez redukcji mam o aż 10 tys więcej. Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeśli gdzieś już ten wątek był wyjaśniany.
Dodano: 02-09-2012 23:08
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Witaj,

Kto pyta nie błądzi a kto czyta regulamin ten wszystko wie :)

Patrząc na Twoją stronę, obecnie otrzymuje ona ok 20.000pkt a redukcja o której piszesz zapewne ma związek z niskim poziomem BL - ostatni odczyt to 43 a to skutkuje 26,5% redukcją punktów.

Chciałbym tylko zauważyć że gdybyś zredukował w serwisie liczbę obcych linków wychodzących o 1, to cała punktacja wzrosłaby automatycznie o 25%.
Dodano: 03-09-2012 07:20
Użytkownik usunięty Dziękuje za odpowiedź wezmę to pod uwagę.

Czy jeśli jeden z linków wychodzących będzie miał atrybut nofollow czy będzie on również naliczany do tych 10 linków wychodzących?

Mam także pytanie co do odczytu BL. Skąd pobierane są te dane? W majesticseo te wartości dla mojego serwisu są o wiele wyższe nawet jakby użyć historycznych danych: https://www.majesticseo.com/reports/site-explorer/summary/klubseatibiza.pl?oq=www.klubseatibiza.pl&IndexDataSource=H
Dodano: 03-09-2012 18:18
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Linki z parametrem nofollow również obniżają moc serwisu więc atrybut ten nie jest brany pod uwagę.

Bl sprawdzany jest wg OSE www.opensiteexplorer.org który nie zlicza linków rotacyjnych bo jak wiemy link rotacyjny w danej lokalizacji znajduje się tylko w danym momencie i za chwilkę go już tam nie ma - czyli odczyt z MS o którym piszesz jest bezwartościowy jeśli chodzi o faktyczną liczbę stałych BL i nie świadczy o wartości serwisu.
Dodano: 03-09-2012 18:54
Użytkownik usunięty Ok teraz już wszystko rozumiem. Dzięki za informacje.

Chyba już ostatnie pytanie. Skoro jest BL naliczane wdł OSE to ta wartość BL którą pokazuje gotlink w zakładce serwisy dla mojego systemu chyba jest nieprawidłowa. OSE pokazuje:

External Followed Links: dla subdomeny 702 dla domeny: 739
Dodano: 03-09-2012 19:37
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
To jest obecny odczyt, natomiast system ma z 13-08-2012 22:56. W ciągu 2 dni, będzie on zaktualizowany a 6 września nastąpi przeliczeń punktów :)
Dodano: 03-09-2012 21:17
Użytkownik usunięty Super to wszystko dziękuje :)
Dodano: 04-09-2012 12:26
Użytkownik usunięty Odnośnie PW które dostałem( nie widzę opcji odpowiedź) dlatego pisze tutaj. Dlaczego BL naliczane jest tylko według strony głównej? Dla forum na domenie ta liczba jest o wiele wiele większa: http://www.opensiteexplorer.org/links?site=www.klubseatibiza.pl%2Fforum%2F

i to przedewszystkim tam też wyświetlam linki systemowe oprócz strony głównej. Skoro linki według regulaminu są i muszą być wyświetlane w obrębie całej domeny. To czemu naliczane jest BL na podstawie tylko strony głównej?
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1