nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » Pomoc
Skasowane linki

Dodano: 25-02-2012 15:48
Użytkownik usunięty Witam,
byłem na urlopie, w trakcie którego system wyzerował mi jeden z przelewów, w efekcie wyzerowanych zostało wiele grup linków no i następnie... linki z tych wyzerowanych grup zostały skasowane. Czy można je przywrócić z jakiegoś backupu? Było tych linków naprawdę dużo. Generalnie to poroniony pomysł z tym kasowaniem linków. Oszczędność bazy - minimalna, dyskomfort użytkownika - ogromny.

pozdrawiam
Dodano: 25-02-2012 17:12
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Oszczędność bazy olbrzymia - przechowywać 15 milionów linków a milion, daje dużą różnicę. Trudno też przypuszczać że linki będą jeszcze używane w sytuacji braku punktów na koncie czy też braku reakcji na parokrotne powiadomienia mailowe o zaistniałej sytuacji.
Dodano: 25-02-2012 19:27
Użytkownik usunięty W takim razie frustracja użytkownika jest co najmniej tak duża jak oszczędność bazy. Ogólnie jest to patent niespotykany w innych swl'ach - widać inne swl'e stać na trochę więcej sql'a, albo może po prostu wyżej cenią zadowolenie userów niż oszczędność nawet kilkunast mln niewielkich rekordów w bazie (to niewiele jak na system, dziwne że nie stać was na utrzymanie tego). Czyli nie uda się ich odzyskać?

Prośba o info czy możecie odzyskać te linki. To bardzo ważna sprawa.

ps.
co do sugestii - chyba warto by chociaż wydłużyć czas po jakim je kasujecie (np. do 1 miesiąca), wtedy będzie wiadomo, że wywalacie naprawdę zapomniane i niepotrzebne linki. Oczywiście o ile nie możecie w ogóle zrezygnować z tej funkcjonalności (w normalnych swlach nikt nie wpada na takie pomysły).
Dodano: 26-02-2012 10:38
Użytkownik usunięty W takim razie sugeruję wysyłanie wraz z mailem o usunięciu linków z systemu, załączać plik TXT zawierający kompletny import do systemu. Jeżeli ktoś, jak przedmówca, wróci z urlopu to może... zaimportować sobie plik i po problemie.
Dodano: 26-02-2012 13:45
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
hamster01, mówienie o swlach z liczbą linków na poziomie 10% naszych wartości jest kiepskim porównaniem.

Poza tym zastanów się czy komuś podobałoby się gdyby przez czyjeś śmieci system mulił... - ciekawe ile wtedy byłoby psioczenia.

I pamiętaj że konkurencja nawet przy symbolicznej liczbie linków pobiera za to opłaty a dodatkowo limituje zasoby na takich kontach - a więc właściwie trudno tu się do nich porównywać w jakikkolwiek sposób.

blackweb, pomyślimy nad tym :)
Dodano: 26-02-2012 21:56
Użytkownik usunięty Myślę że pomysł zaproponowany przez blackweb powinien zostać bezwględnie wdrożony - wy mielibyście tą swoją oszczędnośc bazy, a użytkownicy nie byli by narażani na poważną niewygodę.

ps.
no i jak z tymi linkami, uda się je odzyskać?

odp.
Nie.
Dodano: 27-02-2012 08:58
Użytkownik usunięty Tragedia. Naprawdę tak beznadziejnych pomysłów utrudniających życie użytkownikom nie ma w żadnym polskim (ani zagranicznym) swl'u. Pod względem utrudnień gotlink to rzeczywiście nr 1.
Dodano: 27-02-2012 10:11
dydek
Zarejestrowany: 27-07-2008
Nie wiem o co Ci chodzi. Sam jesteś sobie winien. W tej branży nie ma czegoś takiego jak urlop. Trzeba zawsze wszystkiego doglądać, bo inaczej obudzisz się z ręką w nocniku. Zresztą przy każdym projekcie masz coś takiego jak import/eksport. Eksportujesz swoje linki i masz backup projektu na własnym komputerze.
Dodano: 27-02-2012 13:45
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
hamster01, nie zrzucaj swojej nieodpowiedzialności na innych.

Dostałeś info o kończącym się przelewie?; Kontaktował się z Tobą sprzedawca punktów?; Dostałeś powiadomienie o braku pobrań dla określonych linków?; Dostałeś kolejne powiadomienie że linki zostaną usunięte? Co zrobiłeś po każdej z tych rzeczy? - Nic.

Może inne systemy są od archiwizacji, GotLinki jest od linkowania.
Dodano: 27-02-2012 23:15
Użytkownik usunięty Innym sposobem na nie-utracenie swoich linków jest wysyłanie sobie... raportów. Raz zdarzyło mi się zignorować wszelkie znaki z niebios i Ziemi, utraciłem linki. Odpaliłem ostatni raport i wklepałem sobie moje "brakujące" linki.

Po krzyku... A tematu nie zakładałem, bo po co? :)
Dodano: 27-02-2012 23:47
Użytkownik usunięty dydek - nie masz racji. Urlopy jak najbardziej są, mozna na nie spokojnie wyjeżdżać, pod warunkiem że nie linkuje się klientów z gotlinka który ma cię w d.pie i troszczy się o kilka mb miejsca na dysku bardziej niż o ciebie. Linkuj z innych swli a będziesz mógł spokojnie wyjechać na urlop.
Dodano: 28-02-2012 01:08
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Dokładnie tak jak napisałeś - więc gdybyś linkował w sposób ciągły swoich klientów to byś miał nadal linki a skoro miałeś to i ich w dupie mimo że ktoś pomyślał i stworzył sieć zabezpieczających komunikatów to do kogo masz żale? I po raz kolejny przypomnę Ci że właściwie nie wiem co Ty chcesz porównywać - systemy które mają 3 linki na krzyż (z bazą o rozmiarach kilku mb) z systemem którego użytkownicy gromadzą miliony linków ze setkami milionów ich kombinacji (z kilkoma gb danych)? Bądź poważny.
Dodano: 28-02-2012 09:33
Użytkownik usunięty czyli tak wypasionego systemu nie stać na kilka GB bazy? Tym bardziej trzeba spierniczać gdzie pieprz rośnie, bo widocznie nie radzicie sobie z obciążeniem, skoro w przeciwieństwie do innych, cywilizowanych swli musicie się uciekać do tak prymitywnych metod, żeby tylko odzyskać te kilka GB bazy.
Dodano: 28-02-2012 09:44
Użytkownik usunięty hamster01 - Widać, że nie masz podstawowego przynajmniej pojęcia o funkcjonowaniu baz danych :) Przykro mi.

Ostatecznie - ustaliliśmy, że jesteś sam sobie winny. Nie podoba się? Jest jeszcze L***Link, L***Me i e-W*****k.

Wszystkie systemy są "Wypasione" i nie szkoda im bazy na Twoje 3MB spamu ;)

Proste?
Dodano: 28-02-2012 09:53
Użytkownik usunięty Oświeć mnie proszę blackweb, co jest tak tajemniczego w funkcjonowaniu bazy danych, że aż gotlink nie potrafi sobie z nią poradzić, w przeciwieństwie do innych swli?

Absolutnie nie czuję się winny, po prostu padłem ofiarą polityki systemu, której priorytetem nie jest użytkownik, tylko rozmiar bazy danych.
Dodano: 28-02-2012 10:06
Użytkownik usunięty hamster01 - Pragnę Ci uświadomić, że niezależnie od wykorzystywanego silnika - każdy "gigabajt" danych to kilka milisekund wolniejsze działanie usług.

Efektem tego byłoby obniżenie jakości działania całego systemu, co odczuliby wszyscy użytkownicy.
Dodano: 28-02-2012 11:09
Użytkownik usunięty blackweb, nie bądź śmieszny.
Dodano: 28-02-2012 14:08
Użytkownik usunięty Nie wiem, czy prowadziłeś kiedyś "większą" ilość zapleczy.

Pomimo skorzystania z alternatywnych silników baz danych - dbam o objętość bazy, gdyż jest to stricte związane z wydajnością.

Powiedz mi, drogi Panie, jakie masz wykształcenie / doświadczenie, że określasz mnie śmiesznym? ;-)
Dodano: 28-02-2012 15:58
Użytkownik usunięty Wyższe podyplomowe, drogi Panie, zresztą nie wiem po co to pytanie. Nawet osobnik po podstawówce rozumie, że jeśli dla systemu SWL ważniejsze niż komfort użytkownika jest to, żeby baza była mała, to jest to zła polityka.

ps.
GLA - zlikwidujcie system, wtedy wielkość waszej bazy będzie=0, po co się męczyć?
Dodano: 28-02-2012 19:05
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
hamster01, nikt nic nie poradzi że nie rozumiesz podstaw o których próbujesz dyskutować - inni userzy idealnie wytłumaczyli Tobie że przechowalnia o jaką płaczesz spowodowałaby spowalnianie pracy innych użytkowników. Więc wróćmy do podstaw - ten system pozycjonuje a nie magazynuje. Jeśli tego nie szukasz to idź do pseudo systemów zajmujących się przechowalnią linków za odpowiednią opłatą - przyjmijmy że tego oczekujesz bo w końcu nie linkowałeś tylko przechowywałeś.
Temat został zamknięty przez administratora.
1 2