nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » Aktualności GotLink.pl
Limit subdomen po 15 września

Dodano: 12-09-2011 00:36
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Idąc w kierunku dalszego podnoszenia jakości systemu GotLink.pl postanowiliśmy pójść w kierunku obniżenia limitu subdomen do 5 od 15 stycznia i na dzień dzisiejszy możemy pozostać na tym poziomie , do czasu kiedy konkurencja będzie akceptowała nadal serwisy o śmieciowym znaczeniu - obecnie w tym zakresie mamy dużą przewagę jakościową.
Dodano: 12-09-2011 16:51
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
to od razu mam pytanie jakie beda jeszcze zmiany,

wprowadzono limit 10 subdomen, dostosowaliśmy się, strony były robione po te 10 subdomen, a teraz okazuje sie że jest kolejne cięcie (w sumie z dnia na dzień), dlatego moje pytanie

robiąc strony robi się je na dłuższy okres czasu, a teraz znowu zmiana, czyli znowu ograniczenie ilości subdomen, chce wiedzieć jakie plany sa jeszcze aby robić strony tak aby nei zajmować się starymi stronami czyli ich poprawa, redukcją ale robić tak jakie macie zamierzenia
Dodano: 13-09-2011 13:13
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Wszelkie zmiany podyktowane są sytuacją na rynku - zmiany które wprowadzamy są naśladowane przez konkurencje z bardzo dużym opóźnieniem co pozwala przypuszczać że przez większość kolejnego roku sytuacja powinna pozostać stabilna.
Dodano: 13-09-2011 17:33
sttorm
Zarejestrowany: 23-07-2008
powoli niestety chyba zbliżamy sie do tego ze punkty będzie się miało tylko za domeny główne, a wtedy niestety systemy beda coraz droższe,

mi chodzi raczej o to że zmiany są ogłaszane z dnia na dzień czyli od 15 - 9 subdomen gdyz jak jest 10 to -5% pkt, fakt teraz jest jakiś obraz do 15 stycznia, ale nie wiadomo co będzie później

nie wiem też czym jest podyktowane to aby ograniczać aż tak drastycznie ilość subdomen
Dodano: 13-09-2011 19:35
punkty24h
Zarejestrowany: 03-01-2011
Ograniczanie ilości subdomen to nie wymysł Gotlinka, ale cały rynek idzie w tą stronę. Jeśli zainwestujesz choć kilka złotych w domenę, to na pewno się bardziej do niej przyłożysz, niż do kolejnej "darmowego" serwisu na subdomenie.
Dodano: 13-09-2011 22:20
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Biorąc pod uwagę ostatnie lata, widzimy nieustającą zmianę kryteriów - nie tylko w kwestii subdomen. Wynika to z konieczności utrzymania pewnej mocy/wydajności nie tylko pomiędzy swlami ale także innymi narzędziami oraz userami. Chciałbym uniknąć konkretnego argumentowania dlaczego akurat teraz taki krok z subdomenami ....ze względu na konkurencję - lecz jest to konieczne dla pewnej ekonomicznej równowagi pomiędzy użytkownikami. Troszkę zgadując, wydaje się że za rok subdomeny w swlach mogą zostać całkowicie wyeliminowane - ale czas pokaże.
Dodano: 20-09-2011 10:42
monti
Zarejestrowany: 08-02-2011
Ten limit subdomen dotyczy subdomen wszystkich jakie ma domena czy tylko tych dodanych w gotlinku. Bo np mam 5 subdomen w gotlinku , 5 winnym systemie swl i kolejne 5 w innym systemie swl czyli domena ma wszystkich subdomen 15, i tu moje pytanie czy tak moze być :|) czy mam je przyciąć do 5?
Dodano: 20-09-2011 13:20
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Może tak być, liczona jest tylko liczba aktywnych subdomen danej domeny w systemie.
Dodano: 05-01-2012 13:55
eddy
Zarejestrowany: 28-07-2008
Nie przesadzacie z tym cięciem? 5 subdomen to nie jest dużo i tak by mogło już zostać. Dlaczego zmniejszacie do 3?
Dodano: 08-01-2012 12:37
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Przegięcie to na pewno nie jest biorąc pod uwagę całkowite odchodzenie systemów od subdomen - na dzień dzisiejszy możemy pozostać przy limicie 5 sztuk, do czasu kiedy konkurencja będzie akceptowała nadal serwisy o śmieciowym znaczeniu - obecnie w tym zakresie mamy dużą przewagę jakościową.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1