nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en
Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum GotLink.pl » O systemie
Sprawdzanie Site, jak często?

Dodano: 22-02-2010 15:21
Użytkownik usunięty Mam pytanie dotyczące częstotliwości sprawdzania site.
Np. strona id=322210, jest info że maksymalnie 135 stron było 11 luty, dziś jest 22 luty i nadal ta sama informacja, a sprawdzając bezposrednio w googlach otrzymuje wynik 275.
W czym problem?
Pozdrawiam
Dodano: 22-02-2010 16:14
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Częstotliwość aktualizacji site sprawdzić można poprzez kliknięcie w historię site (najlepiej najwcześniej dodanej strony do systemu) w zakładce "Serwisy".
Dodano: 22-02-2010 16:22
Użytkownik usunięty @GLA, wiem gdzie sie sprawdza ;-)
Ale myślałem że to jest sprawdzane np. co 10 dni, a tu 11 dzień i nic ;-(
Pozdrawiam
Dodano: 22-02-2010 18:03
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
No to właśnie tam, po prawej stronie od wykresu, możesz wyliczyć sobie aktualnie obowiązującą częstotliwość.
Dodano: 25-02-2010 20:14
Użytkownik usunięty Nawiążę tutaj do postu w innym wątku o BL.
@GLA, prawdopodobnie jesteś dobrym programistą, a wiem z doświadczenie że dobrzy programiści często nie biorą pod uwagę laików. Tobie wydaje sie to jasne a dla mnie jak widzisz to nie jest. Tutaj widać własnie potrzebę takiej strony gdzie zebrałbyś i opisał wszystkie parametry, typu:
- BL, jak często sprawdzane, kiedy start i jaka aktualizacja;
- Wychodzące, jak się to sprawdza, co dzieje się jeżeli na każdej z podstron jest inna ilość linków wychodzących, jak to jest obliczane;
- L, ja nadal nie rozumiem tego, na jakiej zasadzie są przydzielane te punkty ;-)
- W ponownie, piszesz że "punktacja za stronę zostaje obniżona o 50%" - jak to rozumieć? dotyczy to punktów za Site (strony) czy całości z punktami za domenę, staż itp...

System GotLink jest fajny, mnie się podoba ale chętnie widziałbym więcej informacji o niuansach jego działania.

Pozdrawiam
Dodano: 25-02-2010 20:51
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Pod poniższym adresem zebrałem podstawy bonusów i cięć - w razie jeszcze jakiś niejasności doprecyzujemy...

http://www.gotlink.pl/forum/topic/1217-zestawienie-bonusow-i-ciec/#1217
Dodano: 25-02-2010 20:56
Użytkownik usunięty Najlepiej chyba zrobię jeżeli przez kilka dni pozbieram pytania i wyślę Ci na pocztę.

A teraz jeszcze jedno, Linki wychodzące, co dzieje się jeżeli na każdej z podstron jest inna ilość linków wychodzących, jak to jest obliczane. Jaks średnia będzie wyciągana?

Pozdrawiam
Dodano: 25-02-2010 21:23
GLA
Zarejestrowany: 26-06-2008
Odpowiem Ci bardzo ogólnikowo, już wcześniej pojawiło się takie pytanie ale pozostało bez naszej odpowiedzi, gdyż precyzyjnie nie można na to odpowiedzieć ale przed wprowadzeniem czynnika z linkami wychodzącymi dochodziło już do różnych sytuacji w systemie a wtedy ocenialiśmy to na zasadzie przypadku bądź świadomego działania na szkodę systemu - dlatego w sytuacji którą pytasz, jeśli na stronie głównej będzie powiedzmy 20 linków a na podstronach 40, ale będzie wynikać to z rodzaju strony, np. będzie to jakieś forum na którym użytkownicy mają możliwość zamieszenia linków to wtedy będzie to akceptowane, lecz jeśli ilości linków i ich rozmieszczenie w obrębie całej domeny będą sugerować świadome działanie na szkodę systemu zakończy się to jak zwykle w takim przypadku zbanowaniem domeny lub całego konta gdy takich stron będzie kilka.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1